Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie prosaków

Prosaki są niedużymi torbielami naskórkowymi, które często i dość licznie występują w okolicach oczu, a także na wargach oraz w okolicach narządów płciowych. Przyczyną ich powstawania jest rogowacenie ujścia mieszków włosowych, powodujące zatkanie gruczołu łojowego, co w efekcie prowadzi do zbierania się wydzieliny łojowej tuż pod skórą.  Występowanie prosaków nie jest chorobą i nie jest to zaraźliwa zmiana skórna niemniej jednak występowanie ich na powiekach, wargach warto skonsultować z lekarzem.
Prosaki mogą również powstawać w wyniku innych czynników, takich jak:
Sucha skóra, która ma tendencję do złuszczania się i tworzenia prosaków.
Reakcje alergiczne: niektóre alergeny, takie jak pyłki roślin, mogą powodować powstawanie prosaków na skórze.
Skóra wrażliwa: osoby z wrażliwą skórą mogą mieć większą tendencję do powstawania prosaków.
Choroby skóry: niektóre choroby skóry, takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema i grzybica skóry, mogą powodować powstawanie prosaków na skórze.
Niedobór witamin: brak niektórych witamin, takich jak witamina A i witamina D, może prowadzić do powstawania prosaków na skórze.

Opis zabiegu

Lekarz wykonujący zabieg dokonuje płytkiej ingerencji laserem w na powierzchni skóry poprzez serię mikroimpulsów. Podczas zabiegu podawane jest podskórne znieczulenie miejscowe lub znieczulanie danego obszaru skóry za pomocą podmuchu zimnego powietrza. Prosaki mają skłonność do regeneracji i pojawiania się w innym obszarze skóry, dlatego też może zaistnieć konieczność do powtórzenia zabiegu, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk na skórze oraz zaczerwienienie w miejscu ingerencji lasera. Po kilku dniach pojawią się strupki, którym należy pozwolić samoczynnie odpaść. W trakcie okresu rekonwalescencji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, unikać solarium oraz zabiegów kosmetycznych o charakterze złuszczającym naskórek.

Przeciwwskazania 
Ciąża i karmienie piersią
Infekcja skóry
Choroby autoimmunologiczne
Leki i suplementy
Warto pamiętać, że powyższe przeciwwskazania to tylko niektóre z najczęstszych, a decyzję o przeprowadzeniu zabiegu należy podjąć po konsultacji z doświadczonym lekarzem, który oceni stan skóry i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Orientacyjna cena zabiegu: 100 zł (za jedną zmianę tego typu)