Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie prosaków

Prosaki są niedużymi torbielami naskórkowymi, które często i dość licznie występują w okolicach oczu, a także na wargach oraz w okolicach narządów płciowych. Przyczyną ich powstawania jest rogowacenie ujścia mieszków włosowych, powodujące zatkanie gruczołu łojowego, co w efekcie prowadzi do zbierania się wydzieliny łojowej tuż pod skórą.  Występowanie prosaków nie jest chorobą i nie jest to zaraźliwa zmiana skórna niemniej jednak występowanie ich na powiekach, wargach warto skonsultować z dermatologiem lub kosmetologiem w celu ewentualnego usunięcia.

Opis zabiegu

Usuwanie prosaków jest zabiegiem o charakterze estetyzującym, który wykonuje się laserem CO2 lub eCO2 poprzez ich odparowanie. Lekarz wykonujący zabieg dokonuje płytkiej ingerencji laserem w na powierzchni skóry poprzez serię mikroimpulsów. Podczas zabiegu podawane jest podskórne znieczulenie miejscowe lub znieczulanie danego obszaru skóry za pomocą podmuchu zimnego powietrza, aby zabieg był całkowicie bezbolesne. Prosaki mają skłonność do regeneracji i pojawiania się w innym obszarze skóry, dlatego też może zaistnieć konieczność do powtórzenia zabiegu, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk na skórze oraz zaczerwienienie w miejscu ingerencji lasera. Po kilku dniach pojawią się strupki, którym należy pozwolić samoczynnie odpaść. W trakcie okresu rekonwalescencji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, unikać solarium oraz zabiegów kosmetycznych o charakterze złuszczającym naskórek.

Orientacyjna cena zabiegu: 100 zł (za jedną zmianę tego typu)