Laserowe zamykanie naczynek
Naczyniowe problemy skóry twarzy, takie jak rumienie, teleangiektazje czy pajączki, stanowią znaczący problem estetyczny dla wielu osób. Oprócz wpływu na wygląd zewnętrzny, te schorzenia mogą również powodować dyskomfort psychiczny i fizyczny. Laserowe zamykanie naczynek to metoda terapeutyczna, która oferuje pacjentom szansę na poprawę zarówno estetyki i zdrowia skóry twarzy. Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania naczynek na twarzy konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u specjalisty, który oceni indywidualne warunki i przeciwwskazania oraz dostosuje odpowiedni plan leczenia dla pacjenta.
Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest leczenie małych zmian naczyniowych (m.in : rozszerzonych naczynek krwionośnych, naczyniaków gwiaździstych, plam naczyniowych). Do przyczyn ich powstawania możemy zaliczyć:
● nadmierne nasłonecznienie skóry
● zbyt częste korzystanie z solarium
● nadmierne spożywanie gorącej kawy i mocnej herbaty
● spożywanie alkoholu i pikantnych potraw
● wystawienie skóry na działanie wiatru, mrozu
● stosowania suplementów powodujących nagły przyrost masy ciała
● stres
W rezultacie wspomnianych czynników niewielki naczynka krwionośne znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry ulegają rozszerzeniu lub dochodzi do ich przerwania, co sprawia, iż stają się one widoczne w postaci cieniutkich, czerwonych kreseczek na skórze. Pęknięcia naczynek krwionośnych może także wskazywać na występowanie poważniejszego problemu naczyniowego i prowadzić do powstawania trudnych do wyleczenia zmian w układzie naczyniowym. Najczęstszym miejsce występowania zmian naczyniowych tego typu są okolice nosa, dekoltu, policzki, stopy.
Większe zmiany naczyniowe, zwane potocznie żylakami, których występowanie najczęściej ma miejsce w okolicach kończyn dolnych jest najczęściej rezultatem osłabienia tkanki sprężystej w żyłach, co prowadzi do rozciągania się naczyń krwionośnych oraz zalegania krwi żylnej w obszarze zmian patologicznych. W rezultacie nogi osoby dotkniętej tą dolegliwością są opuchnięte, ciężkie, często występują skurcze oraz ból w obszarze dotkniętym zmianami naczyniowymi.
W celu przeprowadzanie skutecznej terapii w pierwszej kolejności należy umówić się na bezpłatną konsultację w celu dobrania odpowiedniej terapii, odpowiadającej potrzebom pacjenta.
Usuwanie naczynek laserem – postępowanie terapeutyczne
Przed zabiegiem skóra pacjenta jest dezynfekowana, a następnie lekarz przeprowadzający zabieg dobiera intensywność mocy oraz długość promienia laserowego do potrzeb leczenia. W celu zwiększenia komfortu oraz zminimalizowania bolesności podczas zabiegu skóra pacjenta jest chłodzona zimnym powietrzem w wyniku czego jest ona mniej wrażliwa na ból. Następnie promień lasera wnika w powłokę skóry, co może powodować lekki dyskomfort, przypominający delikatne ukłucie. Laser dzięki swoim właściwością fotokoagulacyjnym obkurcza rozszerzone naczynko krwionośne zapoczątkowując proces regeneracyjny bez przerywania skóry. Proces gojenia może potrwać od 4 do 8 tygodni.
Liczba zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian naczyniowych na skórze pacjenta. W przypadku pojedynczych popękanych naczynek z reguły wystarczy jedno spotkanie terapeutyczne. W wypadku zmiany naczyniowej zajmującej znaczny obszar skóry może być konieczne umówienie się na kilka sesji zabiegowych w celu uzyskania optymalnych rezultatów.
Po zabiegu
Po zabiegu można zaobserwować rumień oraz obrzęk na obszarze poddanym laseroterapii. Jest to normalna reakcja skóry na działanie lasera i zwykle ustępuje samoistnie w ciągu kilku godzin do kilku dni. Czasami na skórze pojawiają się zasinienia w miejscach, gdzie naczynia zostały zniszczone przez laser. W niektórych przypadkach skóra może złuszczać się po zabiegu. Jest to normalna reakcja, gdy skóra usuwa uszkodzone naczynia. Właściwe nawilżenie i stosowanie odpowiednich kremów może pomóc w złagodzeniu złuszczania. Objawy tego typu ustępują już po kilku dniach a w celu ich złagodzenia stosuje się kremy i balsamy zawierające alantoinę i pantenol. Ponadto przez 4 tygodnie należy:
● unikać opalania ciała w miejscu poddanemu terapii do około 1 miesiąca czasu po zabiegu
● nie stosować preparatów zawierających alkohol
● unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz przebywania w gorącym otoczeniu (kąpiele, sauna) w ciągu kilku dni po zabiegu
● nie drażnić skóry oraz nie usuwać strupków, które mogły powstać po zabiegu
Ważne jest, aby pamiętać, że reakcje skórne po zabiegu laserowym mogą się różnić u różnych osób i w zależności od zastosowanej technologii laserowej. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz powinien poinformować pacjenta o oczekiwanych efektach ubocznych i dać wskazówki dotyczące opieki po zabiegu, aby skutecznie złagodzić ewentualne dyskomforty i przyspieszyć proces gojenia.
Orientacyjna cena zabiegu:
– Nos: 200 zł
– Policzki: 400 – 600 zł
– Cała twarz: 500 – 600zł
– Podudzie – 600 zł
– Obie nogi – 1200 – 1600 zł
Skleroterapia – leczenie żylaków i pajączków
Naszym Klientom oferujemy również zabieg skleroterapii drobnych żylaków i popękanych naczyń krwionośnych. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu chemicznego , który powoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych, poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego. Efektem zabiegu jest zamknięcie żył, dzięki czemu stają się niewidoczne, skurcze znikają. Więcej informacji na temat zabiegu znajdą Państwo na stronie.