Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie zmian naczyniowych

zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek krwionośnych jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów charakterystycznych dla dermatologii laserowej.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest leczenie małych zmian naczyniowych (m.in : rozszerzonych naczynek krwionośnych, naczyniaków gwiaździstych, plam naczyniowych). Do przyczyn ich powstawania możemy zaliczyć:

nadmierne nasłonecznienie skóry
zbyt częste korzystanie z solarium
nadmierne spożywanie gorącej kawy i mocnej herbaty
spożywanie alkoholu i pikantnych potraw
wystawienie skóry na działanie wiatru, mrozu
stosowania suplementów powodujących nagły przyrost masy ciała
stres

W rezultacie wspomnianych czynników niewielki naczynka krwionośne znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry ulegają rozszerzeniu lub dochodzi do ich przerwania, co sprawia, iż stają się one widoczne w postaci cieniutkich, czerwonych kreseczek na skórze. Pęknięcia naczynek krwionośnych może także wskazywać na występowanie poważniejszego problemu naczyniowego i prowadzić do powstawania trudnych do wyleczenia zmian w układzie naczyniowym. Najczęstszym miejsce występowania zmian naczyniowych tego typu są okolice nosa, dekoltu, policzki, stopy.

Większe zmiany naczyniowe, zwane potocznie żylakami, których występowanie najczęściej ma miejsce w okolicach kończyn dolnych jest najczęściej rezultatem osłabienia tkanki sprężystej w żyłach, co prowadzi do rozciągania się naczyń krwionośnych oraz zalegania krwi żylnej w obszarze zmian patologicznych. W rezultacie nogi osoby dotkniętej tą dolegliwością są opuchnięte, ciężkie, często występują skurcze oraz ból w obszarze dotkniętym zmianami naczyniowymi.

W celu przeprowadzanie skutecznej terapii w pierwszej kolejności należy umówić się na bezpłatną konsultację w celu dobrania odpowiedniej terapii, odpowiadającej potrzebom pacjenta.

Usuwanie naczynek laserem  – postępowanie terapeutyczne 

Do leczenia niewielkich zmian naczyniowych najczęściej wykorzystywane są lasery medyczne. Przed zabiegiem skóra pacjenta jest dezynfekowana, a następnie lekarz przeprowadzający zabieg dobiera intensywność mocy oraz długość promienia laserowego do potrzeb leczenia. W celu zwiększenia komfortu oraz zminimalizowania bolesności podczas zabiegu skóra pacjenta jest chłodzona zimnym powietrzem w wyniku czego jest ona mniej wrażliwa na ból. Następnie promień lasera wnika w powłokę skóry, co może powodować lekki dyskomfort, przypominający delikatne ukłucie. Laser dzięki swoim właściwością fotokoagulacyjnym obkurcza rozszerzone naczynko krwionośne zapoczątkowując proces regeneracyjny bez przerywania skóry. Proces gojenia może potrwać od 4 do 8 tygodni.

Laserowe zamykanie naczynek - "przed" i "po" zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek – “przed” i “po” zabiegu

Liczba zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian naczyniowych na skórze pacjenta. W przypadku pojedynczych popękanych naczynek z reguły wystarczy jedno spotkanie terapeutyczne. W wypadku zmiany naczyniowej zajmującej znaczny obszar skóry może być konieczne umówienie się na kilka sesji zabiegowych w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Zamykanie naczynek na nogach - "przed" i "po" zabiegu

Zamykanie naczynek na nogach – “przed” i “po” zabiegu

Po zabiegu skóra jest  zaczerwieniona, a niekiedy może być również w niewielkim stopniu obrzęknięta. Jednakże objawy tego typu ustępują już po kilku dniach a w celu ich złagodzenia stosuje się kremy i balsamy zawierające alantoinę i pantenol. Ponadto przez 4 tygodnie należy:

unikać opalania ciała w miejscu poddanemu terapii do około 1 miesiąca  czasu po zabiegu

nie stosować preparatów zawierających alkohol

unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz przebywania w gorącym otoczeniu (kąpiele, sauna) w ciągu kilku dni po zabiegu

nie drażnić skóry oraz nie usuwać strupków, które mogły powstać po zabiegu

 

Orientacyjna cena zabiegu:

–  Nos: 200 zł

– Policzki: 400 – 600 zł

– Cała twarz: 500 – 600zł

– Podudzie – 600 zł

– Obie nogi – 1200 – 1600 zł

 

Usuwanie żylaków kończyn dolnych – postępowanie terapeutyczne

Terapia ta jest określana jako miniflebekotomia, czyli szydełkowanie żył. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo, a następnie lekarz prowadzący wykonuje minimalnej wielkości nacięcia skóry w obrębie zmiany naczyniowej w celu usunięcia powstałego żylaka. Terapia szydełkowania żył pozwala odzyskać lekkość w nogach oraz zlikwidować męczące obrzęknięcie i ból w kończynach dolnych. Zabieg ten nie wymaga zakładania szwów, a rekonwalescencja jest bardzo szybka, dzięki czemu pacjent może cieszyć się doskonałym wyglądem nóg tuż po operacji.

Orientacyjna cena zabiegu jest zależna od wielkości zmian żylnych w kończynach dolnych. W celu uzyskania dokładniejszej informacji umów się na bezpłatną konsultację.

Skleroterapia – leczenie żylaków i pajączków

Naszym Klientom oferujemy również bezbolesny zabieg skleroterapii drobnych żylaków i popękanych naczyń krwionośnych. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu chemicznego , który powoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych, poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego.  Efektem zabiegu jest zamknięcie żył, dzięki czemu stają się niewidoczne, skurcze znikają, a my możemy cieszyć się zdrowymi nogami. Więcej informacji na temat zabiegu znajdą Państwo na stronie.