Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie blizn

laserowe usuwanie bliznBlizny powstają w wyniku uszkodzenia skóry.

Rany będące przyczyną powstawania blizn mogą  odróżniać się znacznie od siebie ze względu na ich głębokość, rodzaj odniesionych obrażeń (kłute, cięte, szarpane). Blizna może powstać również w wyniku oddziaływania na skórę substancji żrącej, ognia bądź zimna. Także wszelkie zabiegi wymagające ingerencji chirurgicznej prowadzą do powstania blizny w miejscu przecięcia skóry (np. blizna po usunięciu wyrostka robaczkowego)  W zależności od czynnika, który je wywołał blizna może być niewielka i nie rzucająca się w oczy lub też zwracać uwagę swoją powierzchnią. Znacznym problemem mogą być blizny przerostowe, powstające w wyniku narastanie na pozostałość po ranie tkanki łącznej, której ilość jest niewspółmiernie większa niż powstały ubytek na skórze.

Blizny powstałe w wyniku w uszkodzenia skóry są niejednokrotnie przyczyną problemów natury estetycznej, a ich umiejscowienie na ciele może również wywierać negatywny wpływ na naszą samoocenę i poczucie własnej atrakcyjności.

Usuwanie blizn – przed zabiegiem

Założeniem terapii usunięcia blizny jest uczynienie powstałej blizny optycznie mniejszej lub niewidocznej w stosunku do otaczającej jej powierzchni skóry. W tym celu pacjent:

– powinien unikać opalania skóry przez okres 4 tygodni przed wykonaniem zabiegu

– nie stosować zabiegów złuszczających skórę 1 tydzień przed zabiegiem.

– nie należy spożywać alkoholu 24 godziny przed zabiegiem

– skóra poddawna zabiegowi powinna być gładko ogolona

– jeśli pacjent przyjmuje regularnie jakiekolwiek leki jest zobowiązany do poinformowania o tym lekarza przed zabiegiem.

Usuwanie blizn – opis zabiegu oraz postępowanie pozabiegowe

Chirurgia laserowa umożliwia zredukowanie rozmiaru blizny, a nawet całkowite jej usunięcie poprzez przeprowadzenie zabiegu wykorzystującego technologię laserów CO2 i eCO2.

W celu uzyskania pożądanego efektu terapii należy przeprowadzić od 3 do 5 zabiegów usunięcia blizny.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem w celu określenia przeciwskazań mogących nie zakwalifikować do terapii usuwania blizn. Następnie w dniu  zabiegu miejsce usuwania blizny jest znieczulane za pomocą maści znieczulającej na 30 do 45 minut przed wykonaniem samego zabiegu lub za pomocą znieczulenia podanego podskórnie tuż przed samym zabiegiem. Za pomocą promienia laserowego dokonywana jest ablacja powstałej blizny do poziomu zdrowej skóry po indywidualnym dobraniu parametrów lasera do skóry pacjenta.

Po zabiegu obszar, będący wystawionym na działalnie lasera może być zaczerwieniony i obrzęknięty przez okres do około 7 dni od daty wykonania zabiegu. W tym czasie należy unikać ekspozycji na promienie UV, unikać gorących kąpieli oraz stosować przepisane leki.

Uzyskanie pożądanego efektu wymaga pełnej przemiany kolagenowej w obszarze poddawanym terapii, co jest równoznaczne z okresem około 9-12 miesięcy

Orientacyjna cena  zabiegu: usunięcie 1 cm blizny 100 zł.