Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Depilacja laserowa

Depilacja laserowaUsuwanie owłosienia oferowane przez JeleniogórskieCentrum Terapii Laserowej jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, chcących uniknąć ciągłego uciążliwego dbania o gładką skórę. Depilacja laserowa jest najbardziej efektywnym sposobem usuwania owłosienia ze skóry. Dotychczasowe metody usuwania zbędnego owłosienia (depilacja, golenie, woskowanie) dają jedynie chwilowe poczucie gładkości, a niejednokrotnie prowadzą do podrażnienia skóry.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii dostępnych na rynku, gwarantujemy naszym Klientom, że depilacja laserowa pozwala na trwałe zniszczenie mieszków włosowych w szybki, łatwy i bezpieczny sposób.

Przebieg zabiegu laserowej depilacji

Zabieg poprzedzony jest konsultacją medyczną. Podczas rozmowy z pacjentem, lekarz ocenia typ i stan  skóry oraz włosów. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, dobiera się odpowiednie parametry wiązki lasera. Wybrane partie skory są naświetlane laserem diodowym. Działanie lasera na skórę porównywane jest przez pacjentów do kłucia, mrowienia lub swędzenia. Podczas zabiegu laserowej depilacji bikini lub pach można odczuć mocniejsze działanie lasera. Zabieg, w zależności od wielkości obszaru, trwa od 10 minut do 1,5 godziny. Po zabiegu depilacji laserowej mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia, które znikną po kilkunastu godzinach. Ważne jest, by miejsca poddane zabiegowi odpowiednio nawilżać tłustym kremem pielęgnacyjnym. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się opalać i stosować preparatów o działaniu złuszczającym. Bezpośrednio po epilacji nie wolno nowych wyrastających włosków usuwać pęsetą ani za pomocą wosku kosmetycznego.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed planowanym zabiegiem, należy umówić się na konsultację medyczną. Podczas badania lekarz oceni stan skóry, przeprowadzi wywiad z pacjentem i jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań medycznych, będzie można przystąpić do zabiegu depilacji laserowej. Przed zabiegiem, skóra musi być gładko ogolona. W dniu zabiegu skóra nie może być posmarowana kremem, balsamem. Przy laserowej depilacji pach, nie wolno korzystać z dezodorantów. Dzień przed epilacją, nie można wykonywać zabiegów złuszczających skórę i peelingów.
Często przed zabiegami depilacji wąsika, stref bikini, czy pach stosuje się maść znieczulającą, aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu.

Depilacja laserem MeDioStar NeXt

Innowacyjny laser MeDioStar NeXt jest najnowocześniejszym sprzętem tego typu dostępnym na rynku. Zabieg polega na wysyłaniu intensywnego strumienia energii w głąb skóry (kilka milimetrów) do poszczególnych mieszków włosowych. Melanina, zawarta w korzeniu wchłania promienie lasera, co uniemożliwia jego wzrost w przyszłości. Podczas depilacji laser przed wysłaniem impulsu energii chłodzi skórę, dzięki czemu zabieg wykonywany jest praktycznie bezboleśnie dla pacjenta.

Trwała epilacja

Laser usuwa tylko te włosy, które podczas wykonywanego zabiegu są w trakcie wzrostu. Dlatego, aby usunąć wszystkie włoski ze skóry, należy wykonać kilka serii zabiegów w 6-8 tygodniowych odstępach czasu.
Zabieg depilacji laserem MeDioStar NeXt jest przeznaczony również dla osób o ciemnym typie skóry. Po wykonanym zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia wokół cebulek włosowych. Ważne jest, by przed zabiegiem ogolić część ciała, która będzie poddana depilacji.

Laser MeDioStar NeXt wykorzystywany jest w JCTL przy depilacji okolic nóg, pleców, pach, rąk i bikini.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia „przed” i „po” depilacji pleców i okolic bikini:

Efekty depilacji laserowej

Najważniejsze zalety depilacji MeDioStar NeXt:

● skuteczność
● bezpieczeństwo
● szybkość wykonywanego zabiegu
eliminację zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała
● bez bólu

Depilacja Laserem Syneron E-Max

Laser ten wykorzystuje technologię ELOS™, czyli jednoczesnego uzupełniania się energii elektrycznej i świetlnej, który zapewnia jakość i ochronę ciała podczas wykonywanego zabiegu na najwyższym poziomie. Minimalizowane są równolegle wszystkie efekty uboczne mogące wystąpić podczas terapii, a zastosowanie znieczulenia poprzez nawiew chłodnym powietrzem w trakcie zabiegu zapewnia dodatkową ochronę podczas zabiegu usuwanie owłosienia.

Laser Syneron E-Max jest w stanie usunąć włosy z ciała bez względu na ich kolor, a do przeprowadzenia skutecznej terapii z reguły potrzeba około 5-6 zabiegów. Zastosowanie technologii ELOS™ umożliwia kontrolę dokładnej ilości energii dostarczanej podczas zabiegu, co zapobiega uszkodzeniu skóry.

Przed zabiegiem pacjent powinien ogolić miejsca, z których ma być usunięte owłosienie. Skóra też nie powinna być drażniona medykamentami ani nie należy podrażniać naskórka używaniem depilatorów, pęset oraz wosku.

Po poddaniu się zabiegowi po 3 – 4 dniach na ciele zaczynają się pojawiać nagie obszary. Warto podkreślić, że każdorazowa terapia likwiduje tylko określoną ilość włosów (około 30 do 60 %), przy czym włosy ciemne i grube usuwane są szybciej i wymagają mniejszej ilości zabiegów niż włosy jasne.

Należy też pamiętać, aby po zabiegu unikać opalania skóry przez około 2 tygodnie oraz stosować kremy ochronne. Ponadto skóra bezpośrednio po zabiegu jest w większości wypadków podrażniona i zaczerwieniona, co może utrzymywać się przez kilka dni.

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża i karmienie
choroby nowotworowe
epilepsja
cukrzyca
skłonności do przebarwień
skłonności do bliznowacenia skóry
infekcja skóry
bielactwo, łuszczyca
świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy

 

Orientacyjna cena jednego zabiegu:

–  Łydki 600 zł
–  Uda 600 – 900 zł
–  Nogi 1200 zł
–  Bikini 400 – 600 zł
–  Pachy 200 – 300 zł
–  Ręce 400 – 800 zł
–  Plecy 1000 – 1400 zł
– Wąsik –  200 zł
– Broda – 200 – 250 zł
– Cała twarz –  600 zł