Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie plamek rubinowych

Plamka rubinowa jest również określana jako naczyniak starczy, a ich występowanie na ciele nasila się w od mniej więcej 30 roku życia. Na pierwszy rzut oka przypomina pieprzyk w kolorzeczerownym, niekiedy granatowym. Plamka powstaje w wyniku rozrastania się rozszerzonych drobnych naczyń żylnych. Laserowe usuwanie plamek rubinowychDuży wpływ na powstawanie plamek rubinowych ma proces starzenia się skóry. Ich liczba na ciele może być różna, co jest zależne od podatności skóry na warunki otoczenia, jej wiek czy skłonność do alergii. Mimo postępu medycyny, nie można zapobiec powstawaniu plamek rubinowych, ponieważ proces ich powstawania jest dość złożony i na dzień dzisiejszy w pełni nieznany.

Tego rodzaju zmiany skórne najczęściej pojawiają się na dekolcie, brzuchu i plecach. Niekiedy naczyniak znajduje się w miejscu, w którym narażone jest na podrażnienie, a dotykając go możemy sprawić, że zacznie krwawić (np. plamki które pojawiają się w okolicy zapięcia biustonosza). Aby zapobiec przykrym skutkom podrażnienia skóry, bólu czy zapalenia skóry, najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie poprzez wykorzystanie terapeutycznego działania promienia laserowego.

Usuwanie plamek rubinowych
Usuwanie plamek rubinowych jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nie wymaga dodatkowych przygotowań ze strony pacjenta. W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej plamki rubinowe usuwa się za pomocą lasera CO2 oraz eCO2, dzięki czemu zabieg przebiega bez bólu i w krótkim czasie, a po plamce nie zostają żadne blizny. W miejscach, gdzie były zmiany, powstają strupki, a skóra goi się w przeciągu dwóch tygodni.

Usuwanie plamek rubinowych

Laserowe usuwanie plamek rubinowych – “przed” i “po” zabiegu

Zabieg

Aby przystąpić do zabiegu nie trzeba wykonywać specjalistycznych badań. Na wizycie konsultacyjnej należy zgłosić lekarzowi, czy jesteśmy w ciąży, czy mamy uczulenie na leki, oraz na jakie choroby przewlekłe się leczymy, jeśli takowe występują. Należy również poinformować lekarza, czy jesteśmy wrażliwi na promienie słoneczne. W dominującej większości przypadków zabieg może zostać wykonany tuż po konsultacji medycznej. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym bądź poprzez znieczulenie skóry poprzez jej schłodzenie.

Sam zabieg polega na odparowaniu powstałej zmiany za pomocą światła laserowego. Po usunięciu zmiany lekarz odkaża miejsce terapii za pomocą antyseptka (np. woda utleniona).

Orientacyjna cena zabiegu: 100 zł (cena może się wahać w zależności od ilości i wielkości plamek)