Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Nadpotliwość

Nadpotliwość leczenieCzym jest nadpotliwość?

Pocenie się jest jedną z wielu czynności fizjologicznych naszego orgazmu, a jej głównym celem oprócz wydalania pozostałości z procesu przemiany materii jest chłodzenie organizmu, aby nie doszło do jego przegrzania.
Jednakże w wypadku występowania nadmiernej ilości potu, niewspółmiernej do potrzeb chłodzenia ciała występuje wtedy kłopotliwe zjawisko zwane nadpotliwością. W takich sytuacjach osoby dotknięte tą przypadłością mają nieustannie spocone pachy, mokre ręce oraz stopy, co jest dla nich często źródłem uczucia frustracji i dyskomfortu. W niektórych przypadkach osoby cierpiące na nadpotliwość są zmuszone do kilkakrotnego w ciągu dnia przebierania ubrań.

Oprócz codziennej niedogodności, nadpotliwość jest w niemałym stopniu przyczyną wykluczenia społecznego, co szczególnie często przytrafia się młodym ludziom. W takich sytuacjach osoba dotknięta dolegliwością izoluje się od swoich rówieśników, co może prowadzić do chronicznego braku pewności siebie w przyszłym życiu zawodowym lub nawet depresji.

Opis zabiegu

Przed zabiegiem konieczne jest umówienie się na bezpłatną konsultację medyczną oraz poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz przebytych chorobach. Jeśli zajdzie taka konieczność lekarz specjalista może zlecić badania laboratoryjne kwalifikujące do zabiegu.

Toksynabotulinowa – wstrzyknięcie w tkankę toksyny powoduje zastopowanie wydzielania potu przez gruczoły potowe poprzez okresowy (od 6 miesięcy do 1 roku) paraliż zakończeń nerwowych. Preparat jest wstrzykiwany tuż pod naskórkiem dłoni oraz stóp, gdzie jego zastosowanie przynosi najlepsze rezultaty. Jest to metoda najszerzej stosowana w leczeniu nadpotliwości, ale przynosi ona jedynie przejściowe rozwiązanie i wymaga powtórzeń w regularnych odstępach czasowych.

Vaser® – metoda ultradźwiekowa – jest to bezpieczny zabieg trwający około 1 godziny, dający bardzo dobre rezultaty przy leczeniu nadpotliwości pach. Podczas zabiegu obszar pod pachami jest wypełniany znieczuleniem tumescencyjnym, w celu znieczulenia obszaru oraz obkurczenia naczyń krwionośnych. Następnie sonda Vaser® jest wprowadzana pod skórę poprzez wykonanie niewielkiego nacięcia. Podczas zabiegu sonda emituje fale ultradźwiękowe o niewielkiej mocy, które mają za zadanie oddzielić gruczoły potowe od pozostałych tkanek, bez wpływania na obszary przyległe. Jednocześnie podczas zabiegu jest rozbijana w niewilkiem stopniu tkanka tłuszczowa w okolicy pach, która wraz z gruczołami potowymi jest delikatnie odsysana podczas trzeciego etapu zabiegu.

Przeciwskazania do zabiegu

– cukrzyca
– zaburzenia krzepnięcia
– nowotwór
– choroby hormonalne
– łuszczyca
– zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
– zmiany wirusowe oraz bakteryjne w organizmie

Orientacyjna cena zabiegu:

Pachy – 3000 -4000 zł
Ręce i stopy – 1500 zł