Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Leczenie chrapania

Leczenie chrapania z wykorzystaniem technologii radiochirurgicznej firmy ELLMAN

Chrapanie jest patologicznym zjawiskiem wywoływanym przez zaburzenia oddychania podczas snu. Zjawisko chrapania może być wywołane przez następujące czynniki:

anomalię w budowie górnych dróg oddechowych, podniebienia miękkiego oraz języczka,
obrzękiem błony śluzowej oraz migdałków podniebiennych
przerostem migdałka gardłowego.

Chrapanie jest efektem drżenia pod wpływem powietrza rozluźnionych tkanek miękkich dróg oddechowych. Najczęściej chrapanie wywołane jest przez drżenie podniebienia miękkiego i języczka w tylnej części jamy ustnej. Do pojawienia się chrapania mogą również przyczynić się język, migdałki, wyrośla adenoidalne i obrzęk błony śluzowej nosa.

W rezultacie występowania chrapania samopoczucie w ciągu dnia jest znacznie gorsze. U osób cierpiących na tą dolegliwość mogą występować: bóle głowy, uczucie ciągłego zmęczenia, obniżona koncentracja i znaczna podatność na sen, obniżenie popędu seksualnego, a nawet poważne zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, które mogą prowadzić do zawału i nadciśnienia tętniczego.

Jak leczyć chrapanie?

Doskonałym rozwiązaniem przeciwdziałającym chrapaniu jest wykorzystanie osiągnięć radiochirugii w celu przeciwdziałania tej dolegliwości. Zabieg leczenia chrapania jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i nie ograniczna codziennego trybu życia pacjenta. Podczas zabiegu efekt przypływu fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości, a zarazem niskiej temperaturze, jest aplikowany za pomocą cieniutkiej elektrody w dokładnie określony obszar w obrębie podniebienia miękkiego i języczka. Technologia ta umożliwia wykonanie serii bardzo precyzyjnych i delikatnych nacięć na obszarze wywołującym chrapanie, co pozwoli na odzyskanie zdrowego snu u pacjenta.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany z wykorzystaniem technik radiochirurgicznych w oparciu o urządzenie firmy Ellman trwa ok. 30 minut. Pacjent jest znieczulany miejscowo, w celu całkowitego zmniejszenia uczucia dyskomfortu podczas zabiegu. W większości wypadków w celu zlikwidowania dolegliwości potrzebne jest powtórzenie zabiegu, który pozwoli w optymalnym stopniu poprawić sen pacjenta oraz jego bliskich.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Dzięki zabiegowi leczenie chrapania możesz szybko i łatwo ograniczyć lub całkowicie zniwelować to dokuczliwe zjawisko, dlatego też nie czekaj i umów się na bezpłatne konsultacje w celu uzyskania fachowej porady przed zabiegiem.

Orientacyjna cena zabiegu: 2000 zł