Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Nici liftingujące – odmładzanie skóry

Wraz z ukończeniem 30. roku życia skóra doświadcza pierwszych przemian. Nici liftingujące na całe ciałoSłabnące włókna kolagenowe, które ulegają rozciągnięciu są w mniejszym stopniu zdolne do utrzymywania struktur skóry, co sprawia, iż obok pojawiających się pierwszych zmarszczek, skóra zaczyna tracić swój owal i staje się obwisła. Codzienne wystawianie skóry na światło słoneczne, zmienne czynniki pogodowe, oraz wolniejsze przemiany metaboliczne organizmu przyczyniają się do zmniejszenia ilości włókien elastycznych oraz osłabienia warstwy mięsniowo-powięziowej twarzy w szczególności w okolicach policzków, żuchwy czy szyi. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów oraz poszerzenia gamy preparatów umożliwiających redukcję zmarszczek i odmłodzenie skóry zapraszamy do zapoznania się z cieszącym się coraz większym zainteresowaniem „liftingiem bez skalpela”, czyli wykorzystaniem nici ujędrniających skórę. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici liftingujących. Nici te, stopniowo się rozpuszczają i jednocześnie stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę. Po zabiegu skóra staje się gładsza, świetlista, zmarszczki zanikają, pory ulegają zmniejszeniu, a owal twarzy podnosi się.

W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej w zależności od wieku i stanu skóry stosowane są dwa rodzaje wchłanialnych nici : PDO PLA.

Nici PDO
Haczykowe nici PDO wykonane są z polidioksanonu, po wchłonięciu do organizmu stymulują tkanki do produkcji nowego kolagenu. Podczas implantacji wykorzystuje się naturalne linie napięcia skóry, dzięki czemu po zabiegu możemy uzyskać efekt liftingu chirurgicznego. Ich głównym zadaniem jest napinanie i podnoszenie obwisłej skóry, korekcja zmarszczek, podniesienie łuku brwiowego, dolnej powieki, likwidacja linii marionetki, wygładzenie skóry na policzkach, brodzie, szyi i dłoniach.

Nici PLA
Zawierają w swojej budowie naturalny kwas mlekowy, który pobudza organizm do produkcji własnego kolagenu. Po zabiegu skóra nie tylko jest widocznie podniesiona, ale zwiększa swoją objętość w obszarach zwiotczeń i przywraca naturalny kontur twarzy.

Wskazania do zabiegu:
  poziome i pionowe zmarszczki czoła
  lifting czoła
  podniesienie łuku brwiowego
  redukcja fałdów wargowo-nosowych
  redukcja linii marionetki
  poprawa owalu twarzy
  wypełnienie zmarszczek
  zmarszczki na szyi i dekolcie
  ujędrnienie skóry na dłoniach
  zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom naszych Pacjentów, w Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej mamy do zaoferowania produkty wiodących producentów nici liftingujących:
  Nici Aptos
  Nici Happy Lift Croma
  Nici First Lift Croma
  Nici Meso Cogs Croma
  Nici Lift Strong NewU
  Nici PLLA NewU

Nici liftingujące są skierowane do pacjentów w wieku od 30. roku życia. Zabiegi z ich wykorzystaniem są całkowicie bezpieczne, a sama procedura implantacyjna zajmuje maksymalnie godzinę czasu. Ich głównym celem jest zachowanie pięknego, zdrowego i naturalnego wyglądu skóry przy wykorzystaniu nieinwazyjnych technik pozbawionych występowania efektów ubocznych, co często niestety miało miejsce przy stosowaniu klasycznego zabiegu liftingującego. Nici bioabsorbowalne potrafią utrzymywać strukturę skóry  od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat, pozostając przy tym zabiegiem o charakterze bardzo intymnym z natychmiast widocznymi rezultatami. Wprowadzone pod skórę nici pełnią rolę fundamentu dla ujędrnienia zwiotczałej skóry, a ponadto wiele z nich ma właściwość pobudzającą do naturalnej produkcji kolagenu w skórze i jej autoregeneracji. Wchłanialne nici mają także zastosowanie na innych obszarach ciała niż owal twarzy i doskonale mogą ujędrniać oraz podnosić skórę ramion. .

 

Oferta nici liftingujących jest szeroka, dlatego na kosnultacji podczas rozmowy z pacjentem, lekarz indywidualnie dobiera metody odmładzania skóry.