Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie tatuaży

Skuteczne usuwanie tatuażu wiąże się z przeprowadzeniem terapii laserowej. Nie jest zabiegiem jednorazowym, lecz wymaga procesowego leczenia. Ilość powtórzeń zabiegu zależy od głębokości wprowadzonego barwnika, jak i zastosowanego koloru tatuażu. W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej do zabiegu usuwania tautażu stosuje się laser Lutronic Q-Swich. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, zabieg może być wykonywany bez znieczulenia. W przeciwieństwie do innych metod leczenia (np. chirurgicznych, laserem eCO2), po zabiegu nie pozostają blizny.

Jak usunąć tatuaż?

Każdy tatuaż różni się od siebie wielkością, lokalizacją, użytym barwnikiem, głębokością pigmentu, a także metodą wykonania. Dlatego najskuteczniejszą metodą usuwania tatuażu jest terapia laserowa. Tylko leczenie przez specjalistę daje nam gwarancję, że po niechcianej pamiątce nie pozostaną blizny. Najszybciej usuwa się tatuaże bardzo płytkie (np. makijaż tymczasowy).  W przypadku tatuaży trwałych pigment znajduje się w głębszych warstwach skóry, przez co organizm nie może pozbyć się barwnika samodzielnie. Istotny jest również kolor tatuażu. Barwy ciemniejsze (czerń, granat, niebieski) znacznie łatwiej można usunąć niż odcienie czerwieni , żółci i pomarańczy.

Na czym polega zabieg usuwania tatuażu?

Zabieg polega na emisji bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które zostają pochłonięte przez barwnik tatuażu. Każdy kolor absorbuje inną długość fali. Podczas zabiegu, po absorpcji światła lasera dochodzi do rozerwania barwnika na drobne fragmenty, które zostają wchłonięte przez układ immunologiczny skóry. Po odpowiedniej dobranej długości fali przez lekarza specjalistę zabieg jest precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń na skórze.

Aby skutecznie usunąć tatuaż zazwyczaj należy wykonać 3-8 powtórzeń zabiegu w odstępach 4-6 tygodni (jest to czas na wygojenie się skóry po zabiegu) . W celu zwiększenia komfortu pacjenta, zabieg usunięcia tatuażu prowadzony jest przy zastosowaniu nadmuchu chłodnego powietrza.

Film z przebiegu zabiegu usuwania tatuażu laserem Lutronic Q-Swich Spectra

Po zabiegu

Należy się liczyć, że nie wszystkie tatuaże można usunąć całkowicie (np. te z żółtą barwą). Można zmniejszyć jego intensywność. Skóra po zabiegach może być lekko odbarwiona. Bardzo rzadko skóra w miejscu usuwania tatuażu może mieć inną teksturę. Lasery najnowszej generacji pozostawiają jedynie delikatne zaczerwienienie i niewielką opuchliznę, która schodzi w przeciągu kilku dni. Aby zminimalizować ryzyko powstawania powikłań należy zastosować się do wszystkich wskazówek lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegu

– cukrzyca
– epilepsja
– chemoterapia
– choroby skóry
– intensywna opalenizna
– ciąża i karmienie piersią
– zażywanie niektórych leków
– skłonności do powstawania przebarwień i bliznowaceń

 

Orientacyjna cena zabiegu: 300  – 1000 zł