Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Lifting twarzy

Chirurgiczny zabieg liftingujący ma na celu wygładzenie zmarszczek oraz zredukowanie nadmiaru skóry w okolicach policzków, podbródka oraz owalu twarzy.
Proces starzenia skóry powoduje, iż staje się ona wiotka i nieelastyczna – utrata jędrności jest wynikiem osłabiania się włókien kolagenowych, które nie są wystarczająco mocne, aby utrzymywać jej strukturę. W celu ich wzmocnienia i odżywienia można stosować zabiegi wypełniające ubytki w skórze bądź zabiegi biostymulujące ich odbudowę. Niestety, u części pacjentów proces starzenia jest tak zaawansowany, że zabiegiem dającym najbardziej pożądany efekt jest zabieg liftingujący. Po zabiegu pacjent odzyskuje bardzo młodzieńczy wygląd, a skóra twarzy staje się jędrna i napięta. Owal twarzy zostaje wymodelowany zgodnie z jego naturalnym wyglądem bez widocznych oznak starzenia się.

Zabieg liftingu twarzy jest skierowany dla pacjentów, którzy chcieliby:

wygładzić zmarszczki wzdłuż linii żuchwy
wyrównać nierówności powstałe z upływem lat w okolicach podbródka
podnieść opadające policzki
uzyskać jędrność skóry w obszarze środkowej i dolnej części twarzy.

Opis zabieg

Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu proces rekonwalescencji jest dość krótki. Cięcia są wykonywane przy linii uszu, bądź linii włosów w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu końcowego. Podczas zabiegu lekarz precyzyjnie dokonuje pomiaru skóry, który musi zostać zredukowany oraz dokonuje odpowiedniego naciągnięcia podczas procesu szycia, aby zabieg liftingujący był w pełni naturalny a zarazem pozwalał pacjentowi odzyskać młodzieńczy wygląd.

lifting twarzy
lifting twarzy

Po zabiegu

U większości pacjentów po zabiegu można zaobserwować opuchnięcie oraz miejscowo pojawiające się siniaki. Jest to całkowicie naturalny stan po liftingu twarzy, który szybko ustępuje. Przez pierwsze kilka dni w obszarze wykonania zabiegu jest również wyczuwalne uczucie ciągnięcia oraz napięcia. Po okresie około 10 dni szwy zostają ściągnięte, a pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności.

Orientacyjny koszt zabiegu: 5000 zł