Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie  jest to nowoczesna, nieinwazyjna technika umożliwiająca zregenerowanie, ujędrnienie i wygładzenie skóry ciała bez okresu rekonwalescencji. Wykorzystanie najnowszy osiągnięć w dziedzinie laserów medycznych pozwala na zminimalizowanie i pełną kontrolę nad procesem fotoodmładzania, dzięki czemu ze skóry szybko znikają zmarszczki, usuwane są nierówności powstałe w wyniku osłabienia włókien kolagenowych, a jej powłoka staje się jędrna i elastyczna.

Dla kogo zabieg fotoodmładzający?

Zabieg ten skierowany jest do osób, które chciałyby:

– zredukować zmarszczki
– zniwelować nierówności na powierzchni skóry
– ujędrnić skórę

Przebieg terapii

Przed samym zabiegiem w obszarze, gdzie będzie wykonywane fotoodmładzanie należy zgolić dokładnie włosy, ponieważ działanie lasera na nieogolone włosy może spowodować powstanie pęcherzy. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz oczyszcza skórę oraz nakłada żel chłodzący na obszar poddany terapii. Precyzja laserów wykorzystywanych w procesie fotoodmładzania sprawia, że zabieg jest bardzo dokładny oraz zajmuje niewiele czasu. Zabieg sam w sobie sprawia jedynie mały dyskomfort i tylko w niektórych przypadkach jest stosowana maść znieczulająca.

Zabieg polega na podgrzaniu włókien kolagenowych w skórze, aby zapoczątkować naturalny proces regeneracji, który potrwa około 3-4 tygodni i wymaga około 3-4 powtórzeń terapii.
Fotoodmładzanie

Po zabiegu

– należy unikać opalania, przez okres minimum 4 tygodni od ostatniego zabiegu
– skóra, która była poddana zabiegowi fotoodmładzaniu należy smarować kremem z filtrem (min. SPF 30)
– należy odstawić wszelkie kosmetyki, które są na bazie alkoholu, z AHA i preparatów z retiniodami (np. retinol),
– po zabiegu przez najbliższe 3 dni należy stosować kilka razy dziennie kremu nawilżającego i łagodzącego

Powyższe porady są podstawowymi zaleceniami w jaki sposób należy postępować po zabiegu. Lekarz każdemu pacjentowi zaleci indywidualne wskazówki, do których należy się dostosować.

Terapia fotoodmładzająca w naszym Centrum jest wykonywana za pomocą laserów: Medio Star NeXt, Q-switch, IPL oraz Lutronic eCO2

Orientacyjna cena zabiegu: 400-600 zł