Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Wypełnianie zmarszczek

W wyniku upływu czasu skóra starzeje się i w konsekwencji traci swoją sprężystość, stając się zwiotczała. W rezultacie starzenia się skóry pojawiają się zmarszczki, a jej jędrność i elastyczność stopniowo zanika. Pierwsze zmarszczki można zaobserwować około 30 roku życia i pojawiają się one najczęściej w okolicach nosa, ust, oczu i czoła. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są powszechnie stosowane w medycynie estetycznej, w celu poprawy wyglądu skóry oraz redukcji widoczności zmarszczek. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w organizmie człowieka składnikiem, który ma właściwości nawilżające, uelastyczniające i wygładzające skórę. Jednak jego ilość w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i utraty jędrności skóry. Podczas zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, substancja ta jest wstrzykiwana pod skórę w celu uzupełnienia ubytków, wypełnienia zmarszczek i poprawy ogólnego wyglądu skóry. Kwas hialuronowy może być stosowany również w celu modelowania konturów twarzy, np. w celu zdefiniowania linii żuchwy lub powiększenia ust.

Wskazania do zabiegu:

Redukcja zmarszczek (takich jak linie mimiczne, zmarszczki wokół oczu, linie nosowo-wargowe)
Poprawa nawilżenia skóry (kwas hialuronowy ma właściwości nawilżające, co pozwala na poprawienie stanu skóry suchej i odwodnionej)
Poprawa elastyczności i jędrności skóry (kwas hialuronowy pobudza produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności skóry)
Modelowanie konturów twarzy
Powiększenie ust (Więcej o zabiegu)

Wskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego zależą od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz od stanu skóry i jej kondycji. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednie rozwiązanie i przeprowadzi zabieg.

Opis zabiegu

Wypełniacz jest implantowany pod skórę za pomocą bardziej cienkiej kaniuli w obszarze wymagającym odbudowania. Następnie lekarz specjalista rozmasowuje równomiernie wypełniacz, nadając wybranemu obszarowi ciała oczekiwany kształt. Zabieg ten jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, aby do minimum zmniejszyć dyskomfort pacjenta. Średni czas trwania zabiegu może wahać się od 20 do 60 minut.

Krótko po zabiegu może wystąpić przejściowy obrzęk i zaczerwienienie, które jednak ustępują już po kilku dniach. Efekt zastosowania terapii utrzymuje się do około 10 miesięcy. W celu podtrzymania efektu wypełnienia jak najdłużej wskazane jest unikanie nadmiernego nasłonecznia ciała oraz unikania efektu przegrzania skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża i karmienie piersią
Alergia na kwas hialuronowy
Infekcje skóry
Choroby autoimmunologiczne
Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
Choroby skóry
Stan zapalny skóry

Przed przystąpieniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, zawsze warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który przeprowadzi wstępną ocenę stanu skóry i oceni, czy pacjent spełnia kryteria do przeprowadzenia zabiegu.

Orientacyjna cena zabiegu:
wypełnianie zmarszczek – od 650 – 1500 zł
wypełnianie i modelowanie policzków lub brody – 1500 – 2000 zł
powiększanie ust – od 650 – 1500 zł
dekolt – 1000 – 1500 zł
dłonie – 1000 – 1500 zł
modelowanie innych okolic ciała – 2500 – 3000 zł