Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Redukcja zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne są odzwierciedleniem postępującego procesu starzenia się organizmu. Już po niewielu latach można zauważyć pierwsze zmiany na twarzy. Włókna elastyny i kolagenu znajdujące się w skórze ulegają osłabieniu, przez co zmniejsza się napięcie skóry i spada poziom czynników, które odpowiadają za naturalną produkcję kolagenu.  Zachodzące procesy odbijają się na jędrności skóry oraz jej elastyczności, efektem czego  są np.: pojawiające się zmarszczki, zwiotczała skóra, szorstkość i utrata właściwego kolorytu. Na pojawienia się zmarszczek na twarzy mają również wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie słoneczne UVA i UVB, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie,  korzystanie z klimatyzacji, nieprawidłowa pielęgnacja skóry twarzy, stres, zmiany hormonalne, czy niewłaściwy sposób odżywiania się. Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już między 25 a 30 rokiem życia. W pierwszej kolejności można zauważyć pojawiające się linie między nosem a ustami, wokół oczu i na czole.

Terapia przy użyciu toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości substancji w wybrane uprzednio miejsca na twarzy w obrębie, którego pojawiły się zmarszczki. W rezultacie tkanki mięśniowe ulegają delikatnemu porażeniu, blokując tym samym przekazywanie impulsów nerwowych. W wyniku zabiegu mięśnie, które wcześniej nieustanie były w fazie skurczu ulegają rozkurczowi, co sprawia, iż skóra staje się wygładzona.
Zabieg może być także stosowany w leczeniu innych schorzeń, takich jak nadmierne pocenie się, migreny, bóle mięśni czy problemy z powiekami. Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni wskazania i przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu z użyciem toksyny botulinowej powinna być zawsze podejmowana po konsultacji z doświadczonym specjalistą, który oceni indywidualne potrzeby pacjenta i zaleci odpowiednie postępowanie.

Wskazania do zabiegu

Redukcja zmarszczek
Podniesienie brwi

Dodatkowe zastosowanie toksyny botulinowej w naszym gabinecie:
Leczenie nadpotliwości –  leczenia nadmiernego pocenia, szczególnie w obszarach takich jak pachy, dłonie i stopy. Więcej informacji
Leczenie migren –  ponieważ może zmniejszyć częstotliwość i nasilenie bólów głowy. Więcej informacji
Leczenie spastyczności mięśniowej – w celu zmniejszenia skurczów mięśniowych

Przebieg zabiegu

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej zazwyczaj trwa kilka minut. Procedura zwykle polega na wstrzyknięciu małych dawek toksyny botulinowej w wybrane mięśnie w okolicy twarzy, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych. Po wstrzyknięciu, pacjent może odczuć nieznaczny ból, pieczenie lub dyskomfort, ale zazwyczaj jest to krótkotrwałe.

Efekty wstrzyknięcia toksyny botulinowej zazwyczaj zaczynają się pojawiać w ciągu kilku dni do tygodnia po zabiegu i utrzymują się przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie, efekty zabiegu zaczynają stopniowo słabnąć, co może wymagać kolejnej wizyty u specjalisty, aby utrzymać efekty.

Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu, obszar skóry może być lekko zaczerwieniony, w niektórych przypadkach może pojawić się siniak. Po zabiegu można używać normalnych środków myjących i kosmetyków, nakładanych czystymi rękami.
Przez dobę po zabiegu radzimy unikać:
kremów z kwasami owocowymi (mogą podrażniać skórę)
alkoholu
sauny i basenu
solarium i eksploracji skóry na słońcu
intensywnych ćwiczeń

Przed wykonaniem zabiegu laserem lub IPL należy odczekać 28 dni. tydzień przed planowanym zabiegiem nie powinno się wykonywać peelingów, mikrodermabrazji oraz innych zastrzyków.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża i karmienie piersią
  Nadwrażliwość na toksynę botulinową
  Choroby neurologiczne (np. stwardnienie rozsiane czy miastenia, powinny omówić z lekarzem możliwość przeprowadzenia zabiegu)
  Choroby mięśni
  Leczenie antykoagulantami – osoby przyjmujące leki przeciwkrzepliwe, takie jak aspiryna czy heparyna, mogą mieć zwiększone ryzyko krwawień w miejscu wstrzyknięcia.
Infekcje skóry

Przed przeprowadzeniem zabiegu ważne jest omówienie z lekarzem wszystkich chorób, leków oraz innych czynników, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

 

Orientacyjna cena zabiegu:

  Kurze łapki – od 450 zł

  Lwie zmarszczki – od 450 zł

  Poprzeczne czoła – od 450 zł

  Nadpotliwość dłoni, stóp, pach – od 1200 zł