Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Redukcja zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne są odzwierciedleniem postępującego procesu starzenia się organizmu. Już po niewielu latach można zauważyć pierwsze zmiany na twarzy. Włókna elastyny i kolagenu znajdujące się w skórze ulegają osłabieniu, przez co zmniejsza się napięcie skóry i spada poziom czynników, które odpowiadają za naturalną produkcję kolagenu.  Zachodzące procesy odbijają się na jędrności skóry oraz jej elastyczności, efektem czego  są np.: pojawiające się zmarszczki, zwiotczała skóra, szorstkość i utrata właściwego kolorytu. Na pojawienia się zmarszczek na twarzy mają również wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie słoneczne UVA i UVB, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie,  korzystanie z klimatyzacji, nieprawidłowa pielęgnacja skóry twarzy, stres, zmiany hormonalne, czy niewłaściwy sposób odżywiania się. Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już między 25 a 30 rokiem życia. W pierwszej kolejności można zauważyć pojawiające się linie między nosem a ustami, wokół oczu i na czole.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań redukowania zmarszczek mimicznych są najwyższej jakości preparaty na baziebotulinotokysny. Terapia ta polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości substancji w wybrane uprzednio miejsca na twarzy w obrębie, którego pojawiły się zmarszczki. W rezultacie tkanki mięśniowe ulegają delikatnemu porażeniu, blokując tym samym przekazywanie impulsów nerwowych. W wyniku zabiegu mięśnie, które wcześniej nieustanie były w fazie skurczu ulegają rozkurczowi, co sprawia, iż skóra staje się całkowicie wygładzona. Efekt jest już widoczny po około 2 dniach od wykonanej terapii.

Opis zabiegu

redukcja zmarszczek mimicznychPrzed wykonaniem zabiegu konieczne jest poinformowanie lekarza o wszystkich regularnie przyjmowanych lekach i suplementach.

 

Oferowane przez nas zabiegi wygładzają nawet 80% zmarszczek twarzy i są one wykonywane przy wykorzystaniu wysokiej jakości preparatu Azzalure, Galderma.

Zabieg trwa od 15 do 30 minut maksymalnie i jest niemal całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Lekarz przeprowadzający terapię zaznacza miejsca, gdzie ma zostać wstrzyknięty preparat. Następnie za pomocą cienkiej igły preparat jest podawany tuż pod powierzchnię skóry.

Zabiegi należy powtarzać w regularnych odstępach czasowych. Efekty terapii mogą się utrzymywać do 4 miesięcy od zastosowania zaproponowanej przez lekarza specjalisty odpowiedniej terapii – po tym okresie należy powtórzyć kurację, aby podtrzymać efekt zredukowania zmarszczek mimiczynych.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 infekcje
ciąża
okres karmienia
 choroby neurologiczne

Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu, obszar skóry może być lekko zaczerwieniony, w niektórych przypadkach może pojawić się siniak. Po zabiegu można używać normalnych środków myjących i kosmetyków, nakładanych czystymi rękami.
Przez dobę po zabiegu radzimy unikać:
kremów z kwasami owocowymi (mogą podrażniać skórę)
alkoholu
sauny i basenu
solarium i eksploracji skóry na słońcu
intensywnych ćwiczeń

Przed wykonaniem zabiegu laserem lub IPL należy odczekać 28 dni. tydzień przed planowanym zabiegiem nie powinno się wykonywać peelingów, mikrodermabrazji oraz innych zastrzyków.

Ważne jest, aby zabieg wykonywał doświadczony lekarz z uprawnieniami, co gwarantuje bezpieczeństwo i pożądany wynik estetyczny. Pamiętaj, że toksynabotulinowa nie może być stosowana przez kosmetyczki, ponieważ nie mają one odpowiedniego przeszkolenia medycznego.

Orientacyjna cena zabiegu:

– Kurze łapki – od 400 zł

– Lwie zmarszczki – od 400 zł

– Poprzeczne czoła – od 400 zł

– Nadpotliwość dłoni, stóp, pach – od 1200 zł

W JCTL wykonujemy również zabiegi łagodzące objawy napięcia mięśni, bólu głowy oraz w leczeniu nadpotliwości.