Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie kaszaków

Kaszaki są torbielami i powstają w wyniku stagnacji wydzieliny w okolicach mieszków włosowych gruczołów łojowych. Tego rodzaju zmiany na skórze mogą powstawać w dowolnym miejscu na ciele (najczęściej pojawiają się na skórze głowy, w okolicach dekoltu, uszu czy na policzkach), a nieusuwane mogą systematycznie powiększać swoją powierzchnię. Kaszaków nie należy wyciskać ani rozdrapywać, gdyż może prowadzić to do zakażenia skóry i powstania bolesnego stanu zapalnego oraz powstawania blizn w miejscu podrażnienia.

Do najczęstszych przyczyn powstawania torbieli tego typu należą:Usuwanie kaszaków

– uszkodzenie mieszka włosowego,

– uwarunkowanie genetyczne,

– uszkodzenie gruczołu łojowego,

– zbyt duże natłuszczenie skóry poprzez stosowanie preparatów natłuszczających,

– nadmierne wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych,

 

Opis zabiegu

Najskuteczniejszą metodą usuwania kaszaków jest wykonanie nacięcia za pomocą skalpela lub impulsu laserowego przy wykorzystaniu lasera CO 2. Miejsce powstania kaszaka jest drenowane i oczyszczane przez lekarza prowadzącego, a następnie zszywane za pomocą nici chirurgicznych. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym i nie powoduje większego dyskomfortu. Prawidłowe usunięcie kaszaka wraz z torebką naskórkową likwiduje całkowicie szansę odrośnięcia usuniętej zmiany skórnej.

Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się uczucie ciągnięcia, które powstaje w obrębie założonych szwów po usuniętym kaszaku. Proces rekonwalescencji trwa około 7 dni i w dominującej większości wypadków ogranicza się do wizyty kontrolnej oraz zmiany opatrunków.

Orientacyjna cena zabiegu: 100 – 500 zł (w zależności od wielkości kaszaka)