Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Plastyka powiek

Plastyka powiek górnych i dolnychPlastyka powiek jest zabiegiem, mającym na celu korekcję opadających powiek górnych i dolnych. W tym celu niweluje się wiotką skórę, powstałe w wyniku upływu lat fałdy skórne oraz obrzęki i zmarszczki powiek dolnych.

Są to częste defekty, na które skarżą się pacjentki i pacjenci. Powstały z tego powodu dyskomfort pogłębia u mężczyzn i kobiet poczucie nieatrakcyjności. Dla kobiet powstały defekt jest również powodem utrudnienia przygotowania makijażu, a osoby w starszym wieku mogą z tego powodu cierpieć na bóle głowy, ucisk gałek ocznych oraz ograniczenie pola widzenia.

Chirurg plastyczny kwalifikuje pacjenta na zabieg po odbyciu bezpłatnej konsultacji. Na zabieg należy zabrać ze sobą ciemne okulary oraz jeśli to możliwe przyjechać z osobą towarzyszącą. Pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu podczas wykonywanego zabiegu plastyki powiek górnych jak i dolnych.

Plastyka powiek górnych

W trakcie zabiegu nadmiernie nagromadzona skóra powiek górnych jest usuwana za pomocą Laser CO2, a następnie skóra jest zszywana przy wykorzystaniu cieniutkiej nici chirurgicznej. Zabieg ten trwa około 45 minut.

Plastyka powiek dolnych

Technicznie jest to zabieg trudniejszy oraz bardziej czasochłonny, ponieważ polega na usunięcia woreczka tłuszczowego z obszaru powiek dolnych. W tym celu wykonywane jest nacięcie na obszarze powieki dolnej poprzez, które chirurg usuwa woreczek tłuszczowy oraz wycina nadmiar nagromadzonej skóry. Następnie są zakładane szwy przy wykorzystaniu  nici chirurgicznej. U pacjentów z zapadniętymi powiekami można zastosować wypełnienie własnym tłuszczem, dzięki czemu zostaną wygładzone zmarszczki w operowanym miejscu a skóra zostanie zrewitalizowana, a oczy zyskają w niedługim czasie ładniejszy wygląd oraz blask młodości. Zabieg ten może trwać od 1.30 do 2 godzin.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu zalecane jest robienie okładów z szałwii przez 15 minut w trakcie każdej kolejnej godziny przez pierwsze kilka dni. Zniweluje to znacznie powstałe opuchnięcie powiek oraz przyśpieszy proces rekonwalescencji. Szwy założone w celu ponownego zrośnięcia się skóry zdejmuje się po około 7 dniach.

Pacjent decydujący się na zabieg musi być świadom, że po wykonaniu plastyki powiek powstają niewielkie blizny, które jednak z czasem staną się całkowicie niewidoczne.

Orientacyjna cena zabiegu:  górne powieki 2500 – 3000 zł, dolne powieki 3000 – 3500 zł