Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Termolifitng – RF Mikroigłowa

Co to jest Termolifting?

Termolifting to technologia, która wykorzystuje pole radiowe (RF) Termolifting mikroigłowydo powierzchniowego oraz objętościowego nagrzewania skóry. Innowacja tej technologii polega na nakłuwaniu skóry mikroigiełkami (metoda frakcjonowania) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej (metoda fal radiowych). Zabieg jest bardzo delikatny na zewnątrz skóry, natomiast bezpośrednie działanie odbywa się na poziomie tkanek.  Dzięki czemu metoda jest bezpieczna i skuteczna, a proces rekonwalescencji krótki.

 

Wskazania do zabiegu:

głęboki lifting twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i brzucha
usuwanie rozstępów
redukcja celulitu
leczenie nadpotliwości
usuwanie blizn potrądzikowych
ujędrnienie skóry
likwidacja obrzęków i cieni pod oczami
poprawa kolorytu skóry
intensywna regeneracja i odżywienie skóry
po zabiegu termoliftingu

Przebieg zabiegu

Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice:
głowica  RF (mikroigłowy RF frakcyjny) – z matrycą do 80 igieł regulowaną głębokością wkłuć 0,25-3 mm
głowica SRF – z matrycą do wykonania nieinwazyjnego zabiegu RF

W zależności od wykonywanego zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią głowicę oraz głębokość wkłuć.
Podczas zabiegu z głowicą RF z matrycy zostają wstrzeliwane igły na odpowiednią głębokość w skórę. W momencie osiągnięcia przez igły maksymalnej głębokości zostaje wyemitowany impuls pola radiowego, który intensywnie i w krótkim czasie nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji energii igły automatycznie chowają się do głowicy. W trakcie jednego zabiegu wykonywane jest od 1 do 3 przejść terapeutycznych, które pozwalają na stymulację odtwarzania struktur kolagenowych na różnych głębokościach warstw skóry. Igły zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić gładkie wprowadzenie pod skórę i zapobiegają efektowi odbicia. Przy głowicy SFR stosuję się metodę stemplowania, która nie nadszarpuje skóry i jej nie kaleczy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się krótkotrwałe, punktowe krwawienia oraz punkty koagulacji i przegrzania. Skróra po zabiegu jest zaczerwieniona. Może pojawić się również obrzęk, który mija w przeciągu kilkunastu minut.
Igły w głowicy RF są jednorazowego użytku.

Koszt zabiegu 800-4000 zł