Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Wypadanie włosów

Mezoterapia włosów – nowoczesna metoda w walce z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów jest zmartwieniem dzisiejszych czasów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Przyczyny powstawania tego zjawiska są bardzo różne. Jedną z metod leczenia problemu wypadających włosów jest zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym (PRP). Sama terapia jest również wykorzywstwana w leczeniu zmian zwyrodnieniowych, blizn potrądzikowych czy stymulacji procesów regeneracyjnych organizmu.
Zabieg mezoterapii skóry głowy ma na celu stymulacji wzrostu włosów, poprawy ich jakości i kondycji oraz redukcji wypadania włosów. Mezoterapia włosów może być stosowana w przypadku różnych problemów skóry głowy, takich jak łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łupież czy przesuszenie skóry głowy.

Wskazania do zabiegu

Łysienie androgenowe
Łysienie plackowate
Przyspieszenie gojenia ran
Przyspieszenie wzrostu włosów

Ważne jest, aby zabieg mezoterapii włosów przeprowadzał specjalista z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu mezoterapii włosów, warto skonsultować się z lekarzem, który oceni stan skóry głowy i dobierze odpowiednie preparaty oraz plan leczenia. Terapia ta jest skierowana do osób, mających cienkie i przerzedzające się włosy oraz osób dotkniętych łysieniem androgenowym. Zabiegi należy powtarzać w około 2 tygodniowych odstępach. Terapia ta nie jest jednak skuteczna do leczenia całkowicie wyłysiałej skóry głowy – jej celem jest bowiem wzmocnienie włosów, zapobiegnięcie ich wypadaniu oraz stymulacji wyrastania nowych silniejszych włosów. Mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się zarówno u osób cierpiącym na łysienie plackowate, jak i chorym z osłabionymi włosami, wymagającymi intensywnego odżywienia.

Warto jednak pamiętać, że decyzja o przeprowadzeniu zabiegu mezoterapii głowy osoczem bogatopłytkowym powinna być zawsze poprzedzona konsultacją lekarską, podczas której lekarz oceni stan skóry głowy pacjenta i podejmie decyzję o odpowiednim planie leczenia.

Opis zabiegu

W celu przeciwdziałania wypadaniu włosów pacjent poddaje się zabiegowi z wykorzystaniem własnego osocza krwi. Pobrana krew od pacjenta jest odwirowywana po wcześniejszym umieszczeniu w probówkach, co powoduje wytrącenie się na górnej warstwie probówki osocza. Jest ono następnie przygotowane do ponownej iniekcji. W przypadku przeciwdziałania wypadaniu włosów osocze jest wstrzykiwane w skórę głowy, co powoduje odbudowę słabych i łamliwych włosów, stymuluje odrastanie nowych oraz zatrzymuje proces łysienia. W miejscu nakłuć  pojawiają się strupki, które po jednym dniu są już niewidoczne.
Efekty zastosowanej terapii zaczną być widoczne w okolicach 3-4 zabiegu, kiedy to w obszarach głowy poddanych zabiegowi zaczyna się pojawiać widoczny meszek włosowy.

 

Po zabiegu

Po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym (PRP) na skórę głowy, pacjent może odczuwać pewien dyskomfort (np. lekki ból, zaczerwienienie, obrzęk lub siniak w miejscach, gdzie wstrzykiwano osocze PRP). Jednakże, te objawy zazwyczaj ustępują po kilku dniach po zabiegu. Po zabiegu zaleca się również unikanie aktywności fizycznej, takiej jak bieganie lub ćwiczenia, które mogą prowadzić do nadmiernej potliwości na skórze głowy. Zaleca się również unikanie stylizacji włosów za pomocą produktów chemicznych lub gorących narzędzi, takich jak suszarki do włosów, prostownice czy lokówki, przez kilka dni po zabiegu.

Zwykle pacjent może powrócić do normalnych działań po kilku dniach po zabiegu, ale czas ten może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu skóry głowy pacjenta. Na wizycie lekarz poinformuje pacjenta o wszelkich zaleceniach dotyczących pielęgnacji skóry głowy po zabiegu i udzielić odpowiedzi na ewentualne pytania.

 

Orientacyjna cena 1 zabiegu : 400 zł.

Zabieg mezoterapii skóry głowy wykonuje lekarz. Szacowany czas trwania zabiegu 20-40 minut.
Aby terapia była skuteczna konieczne jest zdecydowanie się na około od 4 do 8 zabiegów z wykorzystaniem Terapii PRP (Osocze) stosowanej przeciw wypadaniu włosów.