Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Wypadanie włosów

Mezoterapia włosów – nowoczesna metoda w walce z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów jest zmartwieniem dzisiejszych czasów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Przyczyny powstawania tego zjawiska są bardzo różne poczynając od wieku, stanu zdrowotnego stresu a skończywszy na złej diecie i braku troski o włosy.

Jednakże stale rozwijająca się medycyna i dermatologia estetyczna potrafi obecnie skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów. Jednym z niedawno odkrytych i doskonałych sposobów jak zaradzić temu problemowi jest zastosowanie Terapii PRP (Osocze). Sama terapia jest znacznie lepiej rozpoznawana jako wspaniałe rozwiązanie na leczenie zmian zwyrodnieniowych, blizn potrądzikowych czy stymulacji procesów regeneracyjnych organizmu (więcej o samej terapii ).

Czy mezoterapia głowy jest dla mnie?

Terapia ta jest skierowana do osób, mających cienkie i przerzedzające się włosy oraz osób dotkniętych łysieniem androgenowym. Zabiegi należy powtarzać w około 2 tygodniowych odstępach. Terapia ta nie jest jednak skuteczna do leczenia całkowicie wyłysiałej skóry głowy – jej celem jest bowiem wzmocnienie włosów, zapobiegnięcie ich wypadaniu oraz stymulacji wyrastania nowych silniejszych włosów. Mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się zarówno u osób cierpiącym na łysienie plackowate, jak i chorym z osłabionymi włosami, wymagającymi intensywnego odżywienia.

Opis zabiegu

W celu przeciwdziałania wypadaniu włosów pacjent poddaje się zabiegowi z wykorzystaniem własnego osocza krwi. Pobrana krew od pacjenta jest odwirowywana po wcześniejszym umieszczeniu w probówkach, co powoduje wytrącenie się na górnej warstwie probówki osocza. Jest ono następnie przygotowane do ponownej iniekcji. W przypadku przeciwdziałania wypadaniu włosów osocze jest wstrzykiwane w skórę głowy, co powoduje odbudowę słabych i łamliwych włosów, stymuluje odrastanie nowych oraz zatrzymuje proces łysienia. W miejscu nakłuć  pojawiają się strupki, które po jednym dniu są już niewidoczne.
Efekty zastosowanej terapii zaczną być widoczne w okolicach 3-4 zabiegu, kiedy to w obszarach głowy poddanych zabiegowi zaczyna się pojawiać widoczny meszek włosowy.

Wypadanie włosów - terpia prp

Zalety zabiegu:
jest bezpieczny
nie uczula
włosy stają się mocniejsze po każdym zabiegu
skutecznie hamuje proces łysienia

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii?
Wszystko zależy od genetyki i od samych Pacjentów. Jeśli nie zmienimy swojego trybu życia i nie wyeliminujemy stresu, nie zmienimy nawyków żywieniowych, zarówno problem łysienia, jak i osłabionych włosów może powrócić.

Orientacyjna cena 1 zabiegu : 400 zł.
Zabieg mezoterapii skóry głowy wykonuje lekarz. Szacowany czas trwania zabiegu 20-40 minut.
Aby terapia była skuteczna konieczne jest zdecydowanie się na około od 4 do 8 zabiegów z wykorzystaniem Terapii PRP (Osocze) stosowanej przeciw wypadaniu włosów.