Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie rumieni

Rumienie są to zmiany zachodzące w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych, które są najczęstszą przyczyną pojawiania się zaczerwienienia na twarzy. Rumienie powstają najczęściej pod wpływem niesprzyjających warunków klimatycznych, emocji, wzrostu ciśnienia tętniczego, spożywania nadmiernej ilości alkoholu, a także u osób, mających skórę wrażliwą, suchą i podatną na alergie. Zaburzenie tego typu, które nie będzie podlegało profilaktyce oraz działaniu teraputycznemu może prowadzić do powstania trądziku różowatego, pajączków naczyniowych i innych zmian chorobowych w obrębie układu krwionośnego.

Jest to nie tylko defekt natury estetycznej, ale jednocześnie ryzyko powstania powikłań w przyszłości, dlatego też skóra, mającą skłonność do pękania naczynek krwionośnych oraz powstawania rumieni powinna być chroniona przez cały rok za pomocą specjalnych kremów podczas codziennej pielęgnacji oraz poprzez stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka krwionośne, bazującyh na odpowiednio dobranych terapiach, wykorzystujących lasery medyczne.

Opis zabiegu

Usuwanie rumienia jest przeprowadzane za pomocą lasera medycznego, którego parametry są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta w zależności od powstałych zmian naczyniowych. Promień lasera dociera do naczynek krwionośnych, które wywołują powstały rumień. Światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez krwinki, co powoduje zamianę go na energię cieplną, a w konsekwencji odparowanie wody z tkanek ciała oraz absorbcję widocznych naczynek krwionośnych przez skórę. Jest to proces nazywany fototermolizą a jego właściwości są wykorzystywane przy zastosowaniu laserów we wszystkich obszarach leczenia zmian w naczyniach krwionośnych.

Po zabiegu

Przez okres 1-2 dni skóra może być zaczerwieniona w miejscu, gdzie został wykonany zabieg, a także mogą pojawić się niewielkie strupki, które znikną do tygodnia czasu. Zabieg usuwania rumienia nie zabezpiecza jednak od otwierania się nowych naczynek krwionośnych na twarzy, dlatego też, aby wspomóc trzeba stosować działania profilaktyczne takie jak:

stosowanie profilaktycznych zabiegów wzmacniających strukturę skóry i zmniejszających skłonność skóry do powstawania rumienia
usuwanie pojawiających się pojedynczych naczynek w celu zmniejszenia powstania rozległych zmian naczyniowych,
stosowanie kremów ochronnych i nawilżających
unikanie nadmiernego nasłoneczniania skóry

Do przeprowadzenia skutecznej kuracji potrzebne jest wykonanie od 1 do 3 zabiegów.

Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu oraz informować go o jakichkolwiek niepokojących objawach lub trwających efektach ubocznych, które się utrzymują.

Orientacyjna cena zabiegu: 200 – 500 zł