Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Modelowanie ust

Powiększanie ust, zabiegi na ustaW dzisiejszych czasach marzenie o pełnych i zmysłowych ustach stało się realne dla wszystkich. Poprawianie konturów ust, powiększanie ich obiętości cieszy się ogromną popularnością, w szczególności u kobiet, ale także zabieg ten ma swoich amatorów u mężczyzn. Modelowanie ust jest wykonywane przy niepełnym rozwoju wargi dolnej lub górnej, aby nadać jej proporcjonalny kształt. Usta poddane zabiegowi stają się młode i pięknie uformowane, odzyskują swoją naturalną czerwień dzięki zatrzymaniu procesu starzenia. Zabieg ten również doskonale regeneruje komórki wokół ust skutecznie odmładzając skórę twarzy w tym obszarze.

W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej zabieg modelowania ust jest wykonywany za pomocą dwóch metod: przy wykorzystaniu przeszczepionych komórek tłuszczowych oraz poprzez wykorzystanie kwasu hialuronowego w gotowych preparatach.

 

Zabieg modelowania ust

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz specjalista przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem w celu określenia oczekiwań pacjenta w stosunku do zabiegu. W celu zagwarantowania jak najszybszej rekonwalescencji po zabiegowej oraz uniknięcia powikłań nie należy do 10 dni przed zabiegiem przyjmować leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych. Jeśli dotyczy, do minimum należy ograniczyć spożycie alkoholu oraz palenia papierosów do 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu należy unikać promieni UV oraz wysiłku fizycznego. Przed samym zabiegiem konieczne jest wykonanie demakijażu.

Zabieg trwa około 30 minut. W pierwszej fazie zabiegu lekarz specjalista znieczula obszar ust, a następnie za pomocą cienkiej kaniuli wprowadza wypełniacz pod skórę pacjenta. Pacjent po zabiegu powinien przez kilka godzin ograniczyć do minimum mimikę twarzy w okolicach ust, jak i unikać dotykania skóry w tym obszarze. W celu przyśpieszenia procesu rekonwalescencji wskazane jest chłodzenie ust za pomocą zimnych okładów, które zmniejszą obrzęk w obszarze pozabiegowym. Przez kilka następnych dni należy także ograniczyć przebywanie na słońcu, unikać wysokich temperatur oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Efekt pozabiegowy zarówno przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego jak i komórek tłuszczowych utrzymuje się w okresie od 6 do 12 miesięcy

 

Modelowanie ust – własne komórki tłuszczowe

Jest to doskonale tolerowany zabieg przez pacjentów, ponieważ do samej terapii modelowania ust wykorzystywane są własne komórki tłuszczowe, co redukuje do minimum nietolerancję na wypełniacze. Sam zabieg polega na przeprowadzeniu liposukcji przy znieczuleniu miejscowym oraz odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z wybranego obszaru ciała, a następnie odwirowaniu go, aby uzyskać jednorodną konsystencję żelową. Następnie lekarz dokonuje wstrzyknięcia naturalnego wypełniacza do wcześniej obranego obszaru ust. Ze względu na bardzo duże unerwienie tego obrębu skóry, pacjent jest wcześniej znieczulany miejscowo, aby zniwelować do minimum dyskomfort podczas zabiegu. Wartością dodaną przy przeszczepie komórek tłuszczowych w okolice ust jest fakt, iż powtórzenie tego zabiegu 4 krotnie w okresie co 6 miesięcy sprawi, iż usta nie tylko w pełni się zregnerują i odmłodnieją, ale zostaną również trwale powiększone.

Zabieg ten wymaga wykonania badań kwalifikujących, których lista została zamieszczona poniżej

– morfologia krwi

– układ krzepnięcia

– poziom glukozy we krwi na czczo

– badanie ogólne moczu

– Hbs Antygen

– Hcv Antygen

– HIV

 

Modelowanie ust – kwasu hialuronowego

Wykorzystanie właściwości kwasu hialuronowego, który umożliwia wiązanie wody w organizmie w medycynie estetycznej, sprawia, iż obszar, którym został on wypełniony odzyskuje sprężystość, jędrność i atrakcyjny młody wygląd. Wypełnienie kwasem hiauloronowym okolic ust jest zabiegiem krótkim, a jego przebieg jest bardzo zbliżony do zabiegu wykorzystującego komórki tłuszczowe. Jędrność i zmysłowość ust oraz redukcja zmarszczek uzyskiwana jest w ciągu kilku dni od wprowadzania wypełniacza.

W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej wykorzystywany jest kwas hialuronowy najwyższej jakości a lekarz stara się jednocześnie spełnić potrzeby pacjentów, pracując na produktach, które spełniają ich oczekiwania.

 

Orientacyjna cena zabiegu modelowania ust za pomocą:

– komórek tłuszczowych: 1300 – 1500 zł

– kwasu hialuronowego: 650 – 1300 zł (w zależności od ilości potrzebnego preparatu do wypełnienia)