Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Modelowanie ust

Modelowanie ust jest wykonywane przy niepełnym rozwoju wargi dolnej lub górnej, aby nadać jej proporcjonalny kształt. Usta poddane zabiegowi  odzyskują swoją naturalną czerwień dzięki zatrzymaniu procesu starzenia. Zabieg ten również doskonale regeneruje komórki wokół ust, odmładzając skórę twarzy w tym obszarze. W naszym gabinecie można wykonać zabieg modelowania ust za pomocą dwóch metod: przy wykorzystaniu przeszczepionych komórek tłuszczowych oraz poprzez wykorzystanie kwasu hialuronowego w gotowych preparatach. Zabieg modelowania ust to kosmetyczny zabieg, który ma na celu ulepszenie wyglądu ust poprzez zmianę ich kształtu, objętości i proporcji. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem, aby zrozumieć jego oczekiwania i dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb.

Wskazania do zabiegu

Brak objętości w ustach
Asymetria ust
Poprawa proporcji twarzy

W każdym przypadku decyzja o wykonaniu zabiegu modelowania ust powinna być podejmowana indywidualnie, po dokładnej konsultacji z lekarzem, który dokładnie przedstawi wszelkie korzyści i ryzyka związane z zabiegiem.

Modelowanie ust – kwasu hialuronowego

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz specjalista przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem w celu określenia oczekiwań pacjenta w stosunku do zabiegu.  Przed zabiegiem nie należy do 10 dni przyjmować leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych. Jeśli dotyczy, do minimum należy ograniczyć spożycie alkoholu oraz palenia papierosów do 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu należy unikać promieni UV oraz wysiłku fizycznego. Przed samym zabiegiem konieczne jest wykonanie demakijażu.

Zabieg trwa około 30 minut. W pierwszej fazie zabiegu lekarz specjalista znieczula obszar ust, a następnie za pomocą cienkiej kaniuli wprowadza wypełniacz pod skórę pacjenta. Pacjent po zabiegu powinien przez kilka godzin ograniczyć do minimum mimikę twarzy w okolicach ust, jak i unikać dotykania skóry w tym obszarze. Wskazane jest chłodzenie ust za pomocą zimnych okładów, które zmniejszą obrzęk w obszarze pozabiegowym. Przez kilka następnych dni należy także ograniczyć przebywanie na słońcu, unikać wysokich temperatur oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Modelowanie ust – własne komórki tłuszczowe

Do samej terapii modelowania ust wykorzystywane są własne komórki tłuszczowe pacjenta, co redukuje do minimum nietolerancję na wypełniacze. Sam zabieg polega na przeprowadzeniu liposukcji przy znieczuleniu miejscowym oraz odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z wybranego obszaru ciała, a następnie odwirowaniu go, aby uzyskać jednorodną konsystencję żelową. Następnie lekarz dokonuje wstrzyknięcia naturalnego wypełniacza do wcześniej obranego obszaru ust. Ze względu na bardzo duże unerwienie tego obrębu skóry, pacjent jest wcześniej znieczulany miejscowo.

Zabieg ten wymaga wykonania badań kwalifikujących

Po zabiegu modelowania ust

 Obrzęk – pacjent może odczuwać obrzęk w okolicy ust przez kilka dni po zabiegu. Obrzęk powinien stopniowo zmniejszać się w ciągu kilku dni lub tygodni.
 Zaczerwienienie i siniaki – skóra w okolicy ust może być zaczerwieniona lub pojawiać się na niej siniaki. Zwykle ustępują one w ciągu kilku dni lub tygodni.
 Suchość – po zabiegu modelowania ust skóra w okolicy ust może stać się bardziej sucha niż zwykle. W takim przypadku należy stosować nawilżające balsamy do ust, aby pomóc w regeneracji skóry.
 Łuszczenie – skóra w okolicy ust może łuszczyć się lub złuszczać w wyniku zabiegu. Jest to normalne zjawisko i zwykle ustępuje samoistnie.
 Wrażliwość – skóra w okolicy ust może być bardziej wrażliwa na dotyk niż zwykle, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu. Należy unikać intensywnego pocierania skóry i unikać ekspozycji na czynniki drażniące.

Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące skóry po zabiegu modelowania ust lub obserwuje nieprawidłowe objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

 Ciąża i karmienie piersią
 Infekcje skóry
Choroby autoimmunologiczne
Zabiegi chirurgiczne
 Alergie i nietolerancje
 Choroby układu krążenia

Ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować swoje przypadki z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, który przeprowadzi odpowiednią ocenę stanu skóry oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

 

Orientacyjna cena :

komórek tłuszczowych: 1300 – 1500 zł
kwasu hialuronowego: 650 – 1300 zł (w zależności od ilości potrzebnego preparatu do wypełnienia)