Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie odcisków

Laserowe usuwanie odciskówPowstanie odcisku jest rezultatem zwiększonego rogowacenia naskórka, które jest spowodowane uciskiem na dany obszar skóry. Najczęstszym miejscem występowania odcisków są palce stóp, które są narażone na ocieranie się warstw skóry o wnętrze buta, twarde podłoże lub inne kości ciała, co wywołuje ucisk na głębsze warstwy skóry.
W efekcie powoduje to powstanie bolesnego odcisku, który nie tylko powoduje dyskomfort przy chodzeniu, ale również może spowodować stan zapalny, któremu towarzyszy swędzenie i zaczerwienie.

Jako przyczynę powstawania tej dolegliwości najczęściej podaje się źle dopasowane obuwie lub nachodzenie na siebie palców stopy, będące wynikiem nieprawidłowego sposobu chodzenia lub nieprawidłowościach w uformowaniu kości śródstopia.

Do najczęściej spotykanych objawów należy zaliczyć ukształtowanie się twardej narośli na skórze, bolesność podczas chodzenia oraz uczucie dyskomfortu podczas noszenia obuwia.

Opis zabiegu

Odcisk jest usuwany ze skóry poprzez jego odparowanie do warstwy zdrowej skóry przy wykorzystaniu laserów medycznych CO2 lub eCO2. W niektórych przypadkach może być konieczne usunięcie odcisku za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Po zabiegu

Proces rekonwalescencji trwa około 10 dni.

Profilaktyka

Niestety usunięcie odcisku może okazać się jedynie działaniem doraźnym, dlatego też wskazane jest stosowanie działań zapobiegawczych:
– używanie dobrze dopasowanego obuwia,
– stosowanie kremu z 30% w celu wspomożenia procesu złuszczania naskórka
– korzystanie z wkładek sylikonowych do butów, które zmniejszają ucisk na miejsce narażone na powstanie odcisku

Orientacyjna cena zabiegu: 100 – 200 zł (w zależności od wielkości)