Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Klamry korekcyjne na wrastające paznokcie


Paznokieć wrastający w skórę
to uciążliwa i bolesna dolegliwość, która jest szczególnie trudna do zaleczenia na dużym palcu stopy. Wrastanie się bocznego brzegu paznokcia może powodować stan zapalny lub obrzęk.  Do najczęściej wymienianych przyczyn powstawania takiego stanu należą przede wszystkim ciasne obuwie oraz urazy mechaniczne. Dotychczas najczęściej stosowaną metodą na poradzenie sobie z problemem było usunięcie paznokcia lub jego części po przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego. Metoda ta zawsze powodowała znaczny ból i dyskomfort w okresie rekonwalescencji, a w efekcie nie zawsze udawało się w ten sposób przeciwdziałać ponownemu wrastaniu paznokcia w skórę i odnowieniu się stanu zapalnego. Alternatywą na zabieg chirurgiczny jest zakładanie korekcyjnych klamer VHO.

KKlamry VHO na wrastające paznokcieorekcyjne klamry VHO

W celu przeciwdziałania procesowi wrastania paznokcia w skórę oraz leczenia stanu zapalnego w JCTL stosujemy  klamry korekcyjne VHO Klamry są najszybszą, najskuteczniejszą, bezbolesną i mało inwazyjną metodą do walki z tym problemem. Klamry są wykonane ze stali chirurgicznej i są bardzo precyzyjnym narzędziem korekcyjnym. Dzięki nim, pacjent odczuwa niemal natychmiastową ulgę przez cały okres noszenia klamry,  aż do całkowitego odrostu paznokcia.

Zabieg

Założenie klamry jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, nie wymagającym zwolnienia lekarskiego, a niemal natychmiastowe zmniejszenie dolegliwości bólowych sprawia, iż pacjent może powrócić do normalnego trybu życia. Podczas zabiegu, lekarz dopasowuje klamrę do kształtu paznokcia. Następnie za pomocą specjalnych haczyków klamra mocowana jest po jego brzegach, w miejscu, gdzie zaczyna wrastać paznokieć. W ten sposób założona klamra korekcyjna odciąga brzegi paznokcia ku górze i koryguje dalszy wzrost paznokcia. Zabieg jest bezbolesny, nawet przy ostrych stanach zapalnych zakładanie klamer nie powoduje dyskomfortu. . Klamrę VHO trzeba regularnie zmieniać w odstępie 1,5 miesiąca i należy nosić ją do momentu, aż problem zostanie całkowicie zlikwidowany.

Należy pamiętać, że przed zabiegiem należy wykonać pedicure.

 

 

Orientacyjna cena zabiegu: 250 zł (1 klamra)