Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Leczenie hemoroidów

Dla wielu osób leczenie hemoroidów jest dolegliwością wstydliwą,  często ignorowaną, co nierzadko prowadzi do powikłań, których na wcześniejszym etapie leczenia można było uniknąć. Jest to powszechne schorzenie, na które według szacunkowych analiz zachorowało choć raz w ciągu całego swojego życia około 80% populacji.
W zdrowym organizmie hemoroidy odpowiadają za kontrolowane opróżnianie jelita w układzie wydalniczym pomiędzy mięśniem zwieraczem, a kanałem odbytu.

Główne przyczyny choroby hemoroidów
zaawansowany wiek
nawracające biegunki
siedzący tryb życia
ciąża
zaparcia

Objawy

Pierwszymi objawami nieprawidłowości w funkcjonowaniu hemoroidów jest pieczenie oraz ból podczas wypróżniania, a w dalszym etapie nieleczona dolegliwość może powodować krwawienie podczas wypróżniania. Towarzyszący ból może być również oznaką pojawienia się stanu zapalnego lub zmian zakrzepowych.

Co powinno nas zaniepokoić?
krwawienie przy wypróżnianiu
bóle o różnym nasileniu
wyczuwalne, wypadające guzki podczas oddawaniu stolca
świąd
wrażenie utrzymującego się obrzęku okolicy odbytu

Leczenie

Kluczową kwestią w leczeniu jest szybkie rozpoznanie oraz nieodwlekanie wizyty u specjalisty. We wczesnym stadium rozwoju choroby zabieg może być wykonany metodą nieinwazyjną i przynieść bardzo dobre rezultaty w krótkim czasie od wykonania zabiegu.

W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej wykonujemy zabiegi w oparciu o wykorzystanie metody laserowej, metody RF bipolarnej oraz zabiegi chirurgiczne. Odpowiednie dobranie metody wymaga wcześniejszej konsultacji medycznej oraz wykonanie dodatkowych badań, jeśli takie zostaną zalecone przez lekarza prowadzącego.

Orientacyjna cena zabiegu: koszt od 200 zł

Jeleniogórskie Centrum Terapii Laserowej
Jarosław Wilk

Informujemy, że gabinet jest czynny i dostosowaliśmy działanie Centrum tak, aby każdy Pacjent czuł się bezpiecznie i mógł odbyć wizytę w komfortowych warunkach.

•Pacjenci umawiani są na konkretne godziny, aby prawdopodobieństwo spotkania się było jak najmniejsze. •Prosimy o punktualność
•Wizyty odbywają się bez osób towarzyszących (wyjątkiem jest opiekun osoby niepełnoletniej lub niepełnosprawnej)
•Po wejściu do poczekalni, prosimy o dezynfekcje rąk
•W jednym czasie w klinice jest obecny niezbędny personel, który ma regularnie przeprowadzoną kontrolę stanu zdrowia•Cały personel zachowuje wszelkie środki ostrożności

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: (+48) 75 64 31 687

Serdecznie zapraszamy