Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie trądziku

Powstawanie trądziku ma swoją przyczynę w zatykaniu się kanalików gruczołów łojowych na skórze, w szczególności na twarzy, ramionach, górnej części pleców. W miejscach tych powstają zaskórniki, w których często dochodzi do stanu zapalnego. Trądzik należy do jednej z najczęściej spotykanych chorób dermatologicznych – około 80% ludzi w wieku od 12 do 24 lat cierpi z jego powodu. Istnieje wiele odmian tej choroby, ale najłatwiej dokonać jej podziału na trądziki niezapalne (zaskórniki) oraz zapalne (cysty, torbiele, guzy, krost). Za przyczyny powstawania choroby podaje się: zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, łojotok, nieleczony stan zapalny.

Usuwanie trądziku oraz dbanie o zdrowie skóry jest niezwykle istotne, gdyż zaniedbanie tej kwestii może doprowadzić do powstania blizn potrądzikowych lub przebarwień. Z drugiej strony choroba ta jest trudna do usunięcia, dlatego też najlepiej jest sięgnąć po najskuteczniejszą metodę jaką jest terapia laserowa. Zastosowanie głowic laserowych IPL oraz Q-Switch, które są stosowane w Jeleniogórskim Centrum Laserowym, pozwala odbudować uszkodzoną trądzikiem skórę, nadając jej ponownie zdrowy wygląd i gładkość. Ilość zabiegów zależna jest od zaawansowania schorzenia oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zastosowanie kuracji laserowej, choć nie jest w stanie w pełni zniwelować chorobę, to jednak powinno sprawić, że nowe wykwity skórne staną się mniej dokuczliwe i będą się pojawiać znacznie rzadziej.

Usuwanie trądziku pozwala osiągnąć optymalne rezultaty po odbyciu od 3 do 5 sesji naświetlających powtarzanych co 3 do 4 tygodni.

 

Orientacyjna cena zabiegu 200 – 500 zł