Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie blizn potrądzikowych

Zmiany trądzikowe spowodowane działaniem hormonów dotyczą nie tylko nastolatków. Zdarza się, że wraz z upływem lat, problem nieestetycznych znamion po przebytym trądziku nie znikają i bardzo trudno je ukryć. Najczęściej pojawiają się na twarzy, ale również można je zauważyć na plecach i ramionach. Często po ostrym i niewłaściwie leczonym stanie zapalnym, u części osób blizny potrądzikowe są widoczne przez lata i mogą stanowić dokuczliwy problem.  W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej stosujemy najnowsze i bezpieczne technologie, które niwelują problem blizn potrądzikowych (laser farakcyjny eCO2, dermabrazja laserowa, radiofrekwencja mikroigłowa)

Wskazania do zabiegu

znamiona trądzikowe
blizny potrądzikowe
przebarwienia

Laser frakcyjny eCO2 Lutronic

Już po pierwszym zabiegu widać wyraźną poprawę w kondycji skóry. Działanie lasera frakcyjnego wygładza skórę, poprawia odcień i wyrównuje teksturę, przywracając jej jędrność. Zabieg może być wykonywany na każdej części ciała. Technologia lesera frakcyjnego polega na wytworzeniu na skórze pokrytej bliznami tysięcy mikroskopijnych dziurek, pozostawiając pomiędzy nimi siatkę nieuszkodzonej tkanki. W pobudzonej oddziaływaniem lasera tkance rozpoczyna się intensywny proces gojenia ran, który jednocześnie wygładza oraz odbudowuje zewnętrzną warstwę skóry.
Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego (np. przy zastosowaniu kremu znieczulającego). Podczas zabiegu, zostaje naruszone 20% leczonej powierzchni, dzięki czemu zachowuje się 80% zdrowej i nienaruszonej skóry, która niezbędna jest do przebudowy włókien kolagenowych i szybkiego gojenia. Dzięki temu proces rekonwalescencji jest bardzo krótki, a tym samym minimalizuje się ryzyko wystąpienia powikłań.
usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym

Bezpośrednio po zabiegu, mogą pojawić się zaczerwienienia, rumień, lub punktowe krwawienia. Stan ten utrzymuje się od 3 dni, to tygodnia czasu. Całkowite zagojenie ran może potrwać 2 tygodnie. Już wtedy można zaobserwować wyraźną poprawę kondycji skóry. Tworzenie się nowego kolagenu trwa od 3 do 6 miesięcy i po upływie tego czasu można osiągnąć pełen rezultat terapii.
Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć 2-4 razy w odstępach 4-5 tygodni.

Radiofrekwencja Mikroigłowa
Innowacyjna technologia, która łączy w sobie metodę frakcjowania oraz pola radiowego (RF).  Właściwe działanie odbywa się na poziomie tkanek. Za pomocą odpowiedniej głowicy z mikroigiełkami zostaje wysłany impuls do wewnątrz tkanki. W trakcie zabiegu pobudza się skórę nie tylko energią cieplną, ale również samym nakłuwaniem, które aktywuje procesy regeneracyjne. Celem zabiegu jest pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, poprzez stymulację włókien kolagenowych, a efektem jest wyrównanie i redukcja blizn potrądzikowych.
usuwanie blizn potrądzikowych rfPrecyzyjne działanie głowicy wewnątrz skóry zapewnia krótki czas gojenia się. Zabieg Termoliftingu RF ma za zadanie rozpoczęcie pozytywnych zmian we włóknach kolagenowych, których efekt możemy zobaczyć stopniowo przez około 3 miesiące po wykonanym zabiegu.  Aby uzyskać zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć 2-3 razy w miesięcznych odstępach. Więcej na temat zabiegu można przeczytać na stronie.

Dermabrazja laserowa 

Zabieg ten pozwala na usunięcie uszkodzonej zewnętrznej warstwy skóry, a dodatkowo działa pozytywnie na pobudzenie organizmu. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz naturalny wzrost nowej tkanki, dzięki czemu proces rekonwalescencji jest znacznie krótszy.   Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka, warstwa po warstwie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Usunięcie powierzchownych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie.
usuwanie blizn potrądzikowych dermabrazja
Dodatkowo,zabieg ten powoduje oczyszczenie zatkanych ujść gruczołów łojowych i potowych, usunięcie zlokalizowanych pod skórą przebarwień. Dzięki czemu skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeża i elastyczna.
Przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu dermabrazji laserowej, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny w celu określenia stanu zdrowia oraz kondycji skóry. W niektórych przypadkach należy wykonać badania krwi. Sam zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym ( np. krioanastezji lub kremów znieczulających). Na koniec na skórę zostaje nałożony opatrunek ze środkami przeciwbakteryjnymi, który należy wymieniać według wskazówek lekarza.
Więcej informacji na temat dermabrazji laserowej można znaleźć na naszej stronie.

Przeciwwskazania do zabiegów usuwania blizn potrądzikowych

skłonność do bliznowców
infekcje skórne
ciąża
choroba nowotworowa
otwarte rany lub zmiany skórne
zaburzenia krzepliwości krwi
terapia przeciwzakrzepowa