Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie kurzajek

Laserowe usuwanie kurzajekKurzajki, potocznie zwane brodawkami, pojawiają się na skórze kurzajki w wyniku zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirus przenoszony jest poprzez kontakt z naskórkiem. Wirus ten ma wiele odmian. Kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, ale również mogą zostać przeniesione na inne części ciała (usta, narządy płciowe).

Przyczyny powstawania kurzajek
Skaleczenia, otarcia, czy pęknięcia naskórka sprzyja zagnieżdzeniu się wirusa HPV w organizmie.

Brodawczaki wirusowe mogą również pojawić się u osób, które mają osłabiony system odpornościowy. Życie w stresie, wysiłek fizyczny, zaburzenia hormonalne, ciąża, ciężkie operacje, czy stany zapalne mogą tylko zwiększyć prawdopodobieństwo zarażeniem się wirusem HPV.Kurzajkami można zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z chorym (np. przez podanie ręki), jak i korzystanie ze wspólnych przedmiotów (pilnik, ręcznik). Brodawczakami wirusowymi można zarazić się również na basenie, saunie, czy w innych miejscach, gdzie przebywa wiele osób.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza?
Jeśli tylko zauważymy, że na naszym ciele pojawiły się kurzajki należy niezwłocznie zgłosić się do lekrza. Im dłużej zwlekamy z podjęciem decyzji terapii, tym zwiększamy szansę na rozpowszechnienie się wirusa HPV na inne partie skóry. Z czasem nieusunięte kurzajki coraz głębiej zagnieżdżają się w skórze sprawiając ból. Dlatego tak ważne jest, by zgłosić się do specjalisty od razu, kiedy zauważymy zmiany na skórze.

Leczenie
W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej kurzajki usuwa się za pomocą lasera eCO2. Podczas zabiegu brodawczak jest poddawany procesowi ablacji laserowej, tzn. odparowaniu do poziomu zdrowej skóry za pomocą promienia laserowego. Aby zapewnić pacjentom jak najwyższy komfort, wypalanie kurzajek przebiega przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Usuwanie kurzajek jest zabiegiem bardzo krótkim i można go wykonać już na wizycie konsultacyjnej.

Po zabiegu

Gojenie skóry po usunięciu kurzajki trwa od 7 do 14 dni. W tym czasie miejsce, gdzie był wykonywany zabieg należy przemywać środkiem odkażającym na bazie spirytusu. W miejscu, gdzie był brodawczak, pojawi się strupek, którego nie można usunąć, ponieważ może pojawić się w tym miejscu blizna. Przez 30 dni od zabiegu należy chronić skórę przez nadmiernym opalaniem .

Orientacyjna cena zabiegu: 100 zł