Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Dermabrazja laserowa

Dermabrazja laserowa jest zabiegiem, mającym na celu redukcję bądź całkowicie usuwanie  zmarszczek na twarzy, usunięcie blizn, mające genezę mechaniczną bądź trądzik. Dzięki zastosowaniu lasera możliwe jest usunięcie zewnętrznych, uszkodzonych warstw skóry. Dodatkowym atutem zabiegu jest pobudzenie organizmu do szybkiej produkcji nowych komórek skóry i nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Dermabrazja laserowa usuwa doskonale także  wszelkiego rodzaju zmiany pigmentacyjne, piegi czy zmiany powstałe w wyniku działania promieni słonecznych.

Na czym polega zabieg?

Poprzez wykorzystanie wiązki Lasera Erbowego lub Lasera eCo2  dokładnie usuwana jest wierzchnia warstwa skóry poprzez jej rozgrzanie, a następnie odparowanie starego naskórka. Zabieg ten może zostać również wykonany za pomocą znacznie  mniej inwazyjnej metody frakcyjnej, która polega na częściowym usuwaniu skóry (tworzona jest duża liczba małych dziurek), dzięki czemu proces rekonwalescencji jest znacznie krótszy. Przy metodzie frakcyjnej jest potrzebna większa ilość zabiegów, aby zabieg spełnił oczekiwania pacjentów. Przy zastosowaniu lasera eCO2 można precyzyjnie usunąć cienkie warstwy skóry, nie uszkadzając otaczających tkanek. Tę metodę stosuje się do usunięcia delikatnych zmarszczek, blizn, czy skaz. Przy zastosowaniu lasera erbowego usuwa się widoczne zmarszczki na twarzy, dłoniach, szyi, czy klatce piersiowej. W zależności od obszaru, który ma zostać poddawany dermabrazji, zabieg może trwać od 30 minut do 2 godzin.

Dermabrazja laserowa dermablate effectLaserowa dermabrazja pobudza skórę do odnowienia włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze, co przyśpiesza jej regenerację. W rezultacie powierzchnia skóry staje się młodsza i gładsza, zmarszczki powstałe w wyniku upływu lat wygładzają się, a zmiany trądzikowe stają się niewidoczne.

Wskazania do zabiegu dermabrazji laserowej:

usuwanie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
odmłodzenie skóry
usuwanie zmian pigmentacyjnych
usuwanie blizn
usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie piegów i przebarwień
redukcja rozszerzonych porów

Przebieg zabiegu dermabrazji laserowej:

Przed zabiegiem

Przed wykonaniem dermabrazji laserowej lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny w celu określenia stanu zdrowia pacjenta. Następnie po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo za pomocą krioanastezji oraz kremów znieczulających.  Po zabiegu nakładany jest na skórę opatrunek ze środkami przeciwbakteryjnymi, który wymienia się wg zaleceń lekarza.

 

Dermabrazja laserowa - usuwanie zmarszczek i redukcja blizn

Zabieg dermabrazji laserowej : “przed” i “po”

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być  zaczerwieniona i wrażliwa na czynniki środowiska. Pojawi się obrzęk i poczucie dyskomfortu, które mogą utrzymać się nawet do dwóch tygodni. Przez pierwsze dni skóra będzie wyglądać na opuchniętą, ale w miarę upływu czasu obrzęk ustąpi.  Czas gojenia się skóry zależy od głębokości dermabrazji. Pielęgnacja skóry w okresie pozabiegowym polega na zmienianiu opatrunków i stosowaniu odpowiednich środków zaleconych przez lekarza prowadzącego. Nie należy stosować w trakcie rekonwalescencji silnie działających peelingów.  Po zabiegu nie wolno opalać się przez okres kilkunastu miesięcy. Należy unikać stosowania produktów ziołowych i z kwasami AHA. Zaleca się stosowanie kosmetyków beztłuszczowych. Zaczerwienienie ustępuje zwykle po 2-3 miesiącach, ale u niektórych osób może utrzymywać się do pół roku. U osób z ciemniejszą karnacją mogą pojawić się przebarwienia.

Możliwe powikłania

reakcja alergiczna na zastosowane znieczulenie
bliznowacenie (w przypadku pacjentów z tendencjami do tego typu schorzenia)
nierównomierne usunięcie naskórka
infekcja skóry

Zastosowanie się do wszystkich zaleceń lekarza pozwoli zminimalizować ryzyko pojawienia się powikłań po zabiegu i przyśpieszy czas rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu

opryszczka i infekcje wirusowe
zmiany skórne
aktywny trądzik różowaty i sączący się
problemy z pigmentacją
tendencję do bliznowacenia skóry
brodawki wirusowe

Pamiętaj, by poinformować lekarza o opryszczce i innych infekcjach wirusowych, ponieważ podczas zabiegu laserowego wirus może rozprzestrzenić się i przyczynić do deformacji leczonego obszaru. Podobne zagrożenie stanowią infekcje bakteryjne.

Orientacyjna cena zabiegu: 2 500 – 3 000 zł