Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Nici Aptos®

Wraz z upływem czasu skóra ciała wiotczeje i mimo stosowania nawilżających i ujędrniających kremów nie jesteśmy w stanie zatrzymać procesu starzenia się za pomocą substancji oddziałujących wyłącznie na zewnętrzne warstwy skóry.

Dlatego też chcielibyśmy zaproponować Państwu najnowocześniejszą innowację w liftingu, jaką są bioabsorbowalne nici caproloc firmy Aptos. Technologia wykorzystywana przy produkcji nici caproloc pozwala na ich całkowite wchłonięcie się w skórę po upływie około 360 dni. Firma Aptos rozwija techniki wykorzystania nici liftingujących już od niemal 20 lat, dążąc nieustannie do podnoszenia jakości oferowanych przez siebie produktów. Wykorzystanie metod oferowanych przez firmę Aptos umożliwia korygowanie ptoz – czyli opadających tkanek miękkich, tak aby utrzymać ich naturalny piękny i młody wygląd.  Obszary ciała, które najczęściej są poddawane zabiegowi to okolice: twarzy, brwi, szyi czy ust, ale zabiegi za pomocą nici Aptos mogą być również wykonywane w celu liftingu piersi, skóry ud czy brzucha.
Nici liftingujące AptosNici Liftinujące aptos

Jak działają Nici Aptos®?

Podczas wprowadzania pod skórę, nić jest skutecznie przyczepiana do tkanek  miękkich, tworząc silnie podtrzymujący się szkielet. Jednocześnie naprowadza tkanki na ich pierwotne położenie. Nici Aptos® zabezpieczają tkanki przed ich ponownym przemieszczeniem, dzięki temu widoczny jest efekt odmładzający. Młody wygląd uzyskujemy dzięki kwasowi polimlekowemu (L-lactic), który skutecznie spowalnia procesy starzenia od wewnątrz.
Nici wprowadzane są poprzez punkty wkłucia, za pomocą wyspecjalizowanej i dostosowanej techniki implantacji (igły prowadzącej). Technika ta jest mało inwazyjna i bezpieczna dla pacjenta. Jednocześnie zabieg liftingu bez operacji można stosować z wykorzystaniem innych preparatów wygładzających zmarszczki jak toksyna botulinowa i kwas hialuronowy, dzięki czemu nici Aptos ułożą się wygodnie pod skórą pacjenta.

Wykorzystanie implantów firmy Aptos, daje nam gwarancję, iż jest to produkt innowacyjny, a rezultaty po zabiegu są natychmiast widoczne przy jednocześnie minimalnej ingerencji i najwyższej skuteczności działania

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg wykonuje się w krótkim czasie. Nałożenie nici na całą twarz trwa ok. 30-40 minut, a na pojedynczą strefę zabiegowej zaledwie 10-15 minut. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, więc nie wymagana jest hospitalizacja.

Przed przystąpieniem do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu, wykorzystującego Nici Aptos, pacjent konsultuje z lekarzem obszary, które mają być podane liftingowi. Idealna skóra do zabiegu nie może być zbyt obwisła i musi być elastyczna, a dodatkowym atutem są wydatne kości twarzy pacjenta.

Jakie są zalecenia po zabiegu

– Przez pierwszych kilka nocy po zabiegu należy spać na plecach

– Należy stosować zimne okłady w obszarach, które zostały poddane zabiegi

– Konieczne jest ograniczenie mimiki twarzy przez okres około 3 tygodni

– Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, skurczu mięśni, masażu twarzy

– Nie należy korzystać z sauny oraz intensywnie rozgrzewać miejsce poddane zabiegowi

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji informacji  serdecznie zapraszamy do zapoznania się z broszurami i filmami instruktażowymi dostępnymi poniżej:

 

Artykuły:

Aptos – przewodnik

Aptos – Silk Touch, metody odmładzające

Aptos – Like an Air, metody odmładzania twarzy

Aptos – Excellence, bioabsorbowalne nici armirujące

 

Filmy:

Aptos-Visage

Aptos-Body

 

Cena usługi:

Od 2000 – 4000 zł za okolicę