Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Przeszczep tłuszczu

Tkanka tłuszczowa choć w wielu przypadkach jest przyczyną zmartwień, obniżenia poczucia własnej wartości, a nawet kompleksów, może być doskonałym materiałem do wykonania zabiegu przeszczepu komórek tłuszczowych. Tkanka tłuszczowa może zostać wykorzystana w celu ujędrnienia i powiększenia poszczególnych obszarów ciała jak: pośladki, piersi. Własne komórki tłuszczowe mogą również zostać wykorzystane jako naturalny wypełniacz, który zregeneruje skórę twarzy czy dekoltu. Przeszczep tłuszczu jest idealny dla osób, które pragną pozbyć się niechcianych fałdek, a jednocześnie wykorzystać odessaną tkankę do uzyskania pięknego i młodego wyglądu bez ryzyka reakcji alergicznej, która zawsze może nastąpić po wykorzystaniu syntetycznego wypełniacza. Jest to zabieg mało inwazyjny, który poza nadaniem krągłości,  redukcji zmarszczek może wpłynąć pozytywnie na leczenie trądziku i zaniku blizn.

Na czym polega zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej?

W pierwszej kolejności, przy znieczuleniu miejscowym pobierana jest z warstwy podskórnej tkanka tłuszczowa z wybranego obszaru ciała pacjenta. Tłuszcz do przeszczepu może być pobierany z brzucha, bioder, lędźwi, pach, ud i pośladków. Następnie tkanka tłuszczowa jest przygotowywana i odwirowywana w celu uzyskania konsystencji jednorodnego, gęstego żelu. Dopiero taki tłuszcz może być wszczepiony do ust, fałdów nosowo-wargowych, policzków, w dekolt, ręce, czy w pośladki. Przygotowany preparat jest wprowadzany pod skórę, za pomocą niewielkich nakłuć kaniulami o niewielkiej średnicy.

Czy zabieg przeszczepu tłuszczu jest bezpieczny?

Przeszczep tłuszczu jest zabiegiem mało inwazyjnym, przeprowadzanym w warunkach ambulatoryjnych przy znieczuleniu miejscowym pacjenta. Pobrany tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem zmarszczek, ponieważ jest przyswajalny w 100% i uzyskuje doskonałe rezultaty w terapii redukującej zmarszczki. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa jest praktycznie całkowicie wchłanialna i nie powoduje problemów immunologicznych. Własny tłuszcz jest najbezpieczniejszym i najpewniejszym materiałem do wypełniania ubytków powstałych w wyniku starzenia się organizmu.

Czy przeszczep tłuszczu jest dla mnie?

Zastosowanie tkanki tłuszczowej j jest coraz bardziej popularną metodą przy zabiegach modelowanie sylwetki oraz w medycynie prewencyjnej i przeciwstarzeniowej. Wydawać by się mogło, że odkładający się tłuszcz jest przede wszystkim zmartwieniem osób pragnących utrzymać szczupłą sylwetkę, jednak może on być również wspaniałym kapitałem umożliwiającym podkreślenie atrakcyjności ciała (należy jednak pamiętać, że ciało ma ograniczoną przyswajalność tkanki tłuszczowej w określonych jego punktach).  Przeszczep tłuszczu sprawia, że skóra staje się jędrna, elastyczna, wypoczęta, a ze względu na fakt, że własny tłuszcz zawiera komórki macierzyste ciała, ulega ona szybkiej regeneracji.

Przeszczep tłuszczu na twarz

Pobrany tłuszcz od pacjenta można zastosować do: 

 wypełnienia niedoborów tkanek miękkich np. na twarzy, okolic oczu

● powiększenia ust

● wypełnienia bruzd fałd nosowo-wargowych i zmarszczek na twarzy

● wypełniania zmarszczek na dłoniach

● wypełnienia ubytków pourazowych lub pooperacyjnych

Orientacyjna cena zabiegu:

twarz 3000 – 5000 zł

deformacje ciała 2000 – 3000 zł