Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Ostrogi piętowe

Rozbijanie ostrogi piętowej ultradźwiękamiProblem ostrogi piętowej pojawia się u osób w różnym wieku. Pierwszym objawem jest silny ból w okolicy pięty pojawiający się przy przeciążeniu stopy. Na powstanie schorzenia ma wpływ nasz tryb życia, m.in: praca stojąca, nadwaga, wiek, noszenie nieodpowiedniego obuwia, jak również uprawianie intensywnie sportów (takich jak: tenis, siatkówka, bieganie). Problem ten dotyka również osoby starsze, u których pojawiają się deformacje stóp.

Objawy ostrogi piętowej
Najczęstszym objawem ostrogi piętowej jest ból, który  dokucza przez cały czas. Ból pojawia się przy stawianiu pięty, niekiedy promieniuje na całą stopę. Problem może dotyczyć jednej pięty, lub występować obustronnie. W miejscu zapalenia może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, niekiedy narośla skórne. Ostrogi piętowe powstają w wyniku odkładania się wapnia na pięcie w miejscu, gdzie kość pięty łączy się z rozciągnem piętowym. Na zwiększenie ryzyka pojawienia się zwapnień na piętach może mieć wpływ:
 noszenie niewygodnych butów
• urazy
nadwaga

Leczenie ostróg

W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej do leczenia ostróg piętowych wykorzystuje się akustyczne fale uderzeniowe. Aby zapewnić komfort Pancjentom, zabieg wykonujemy przy znieczuleniu miejscowym. Terapia ta  regeneruje uszkodzone tkanki miękkie oraz ścięgna. Pod wpływem fali uderzeniowej, złogi wapienne rozdrabniają się i rozpuszczają. Zabieg poprawia ukrwienie, przemianę materii oraz obniżają napięcie w tkankach, przyśpieszając ich regenerację.
Na wizytę konsultacyjną należy przynieść zdjęcie rentgenowskie stopy  (można otrzymać skierowanie na badanie w naszych gabinetach).
Leczenie ostrogi piętowej za pomocą akustycznych fal uderzeniowych nie tylko usuwa objawy choroby, ale przede wszystkim leczy jej przyczynę. Zabieg ten jest skuteczny również u tych pacjentów, gdzie dotychczasowe leczenie nie przynosiło pożądanych efektów.

Przeciwwskazania

ciąża i karmienie piersią
rozrusznik serca
zaburzenia krzepliwości krwi
choroba nowotworowa
przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych

Jak zapobiegać powstawaniu ostrogi piętowej

Aby zminimalizować ryzyko powstawania ostrogi piętowej należy zadbać w prawidłowy sposób o swoje stopy. Ważne jest, aby nosić wygodne buty. Warto również zakupić specjalistyczną wkładkę pod pięty. Nie wolno zapominać o regularnych ćwiczeniach rozciągających.

 

Orientacyjna cena zabiegu: 200 zł

 

Więcej informacji o fali uderzeniowej na stronie.