Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

HIFU – lifting ultradźwiękowy

HIFU – innowacyjny lifting ultradźwiękowy

Wraz z upływem czasu, skóra ulega procesom starzenia, staje się wiotka i traci swoją elastyczność w wyniku spowolnionego tempa naturalnych procesów naprawczych wewnątrz organizmu. Jest to rezultat rozpadu włókien kolagenowych, których struktury stają się stopniowo mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Doskonałym sposobem na przeciwdziałanie procesom starzenia skóry oraz nadanie jej ponownie młodego i zdrowego wyglądu jest zastosowanie zabiegów liftingu ultradźwiękowego tkanek miękkich ciała. Efekt liftingu można uzyskać, bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów o:

wiotkiej i opadającej skórze policzków
opadających powiekach
głębokich fałdach nosowo-wargowych
opadającym i zwiotczałym podbródku
zaniku linii żuchwy
opadających kącikach ust
zmarszczkach na dekolcie 


HIFU – na czym polega zabieg ?

Zabieg HIFU jest wskazany dla wszystkich pacjentów, którzy w sposób całkowicie nieinwazyjny chcieliby uzyskać jędrną skórę. Zabieg może być stosowany w każdym obszarze ciała, w którym fibroblasty, opowiadające za produkcję kolagenu, uległy zauważalnemu osłabieniu.
Podczas zabiegu wykorzystywana jest technologia ultrasonograficzna, która pozwala na precyzyjne określenie obszaru zabiegowego. Celem zabiegu jest dokładne ukierunkowanie skoncentrowanych impulsów ultradźwiękowych, które rozpoczynają natychmiast odbudowę struktur białkowych skóry. W tym celu lekarz wizualizuje tkanki skóry, aby zobaczyć i wybrać precyzyjną głębokość, na której przeprowadzi zabieg. Fale ultradźwiękowe precyzyjnie kierowane są do tkanki podskórnej, dzięki czemu tkanki leżące powyżej ogniskowej pozostają nienaruszone. Głębokie warstwy skóry mogą zostać ogrzane do temperatury 60-70°C, co prowadzi do obkurczenia tkanek i remodelingu kolagenu.

głębokośc fali ultradźwiękowej UltraLift

W rezultacie zabiegu włókna kolagenowe w skórze są regenerowane, nadając jej sprężystość i właściwe napięcie. W odróżnieniu od zabiegów laserowych, HIFU nie pozostawia na skórze widocznych zaczerwienionych miejsc, co pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności. W zależności od obszaru wykonywania zabiegu można zastosować głowice o różnej głębokości działania, dzięki czemu zabieg może być bezpiecznie stosowany na tak delikatnych obszarach skóry jak powieki, jednocześnie uzyskując efekt analogiczny do liftingu chirurgicznego.

 

Efekty zaraz po zabiegu HIFU:

Efekt ultra lift zaraz po zabiegu

Efekty po 2 miesiącach po zabiegu:

Lifting bez skalpela efekty przed i po

Zalety HIFU:

 natychmiastowy efekt, podniesienie i ujędrnienie skóry widoczne już po zabiegu
 bezpieczny zabieg
 zaraz po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności
 bez bólu
nieinwazyjność zabiegu
wykorzystanie naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry
w większości przypadków zabieg wykonuje się tylko raz

Opis zabiegu

Zabieg HIFU jest nieinwazyjny. W niektórych przypadkach, dla lepszego poczucia komfortu miejsce poddawane zabiegowi można znieczulić odpowiednią maścią. W chwili oddziaływania fal, pacjent może odczuwać lekki ból lub pieczenie utrzymujący się przez kilka sekund.  Dzięki możliwości wizualizacji tkanki podskórnej, lekarz w zależności od obszaru wykonywania zabiegu, dopasowuje odpowiednią głowicę. Następnie skoncentrowane fale ultradźwiękowe są emitowane do tkanek podskórnych, co powoduje ich obkurczenie i naturalny lifting skóry. Jeśli skóra wymaga dodatkowej stymulacji do przyśpieszenia procesów regeneracyjnych, można wykonać drugi zabieg na innej głębokości w celu przyśpieszenia produkcji kolagenu.

Czas zabiegu to 15-40 minut.

Po zabiegu

W większości wypadków wystarczy 1 zabieg urządzeniem HIFU, aby uzyskać optymalny efekt liftingu i napięcia skóry. Już po samym zabiegu widać znaczną poprawę napięcia i jędrności skóry, a rezultat ten pogłębia się w kolejnych 3 -6 miesiącach od daty jego wykonania. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 18 miesięcy.
Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ponieważ zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Niekiedy na skórze może pojawić się rumień, który zniknie po 30 minutach. W wyjątkowych sytuacjach może pojawić się obrzęk, który znika po 1-2 dniach. Przez kilka dnia można odczuwać zwiększoną wrażliwość skóry na dotyk. Kolejnej sesji można poddać się nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża
otwarte rany na skórze
infekcja
zmiany trądzikowe
implanty na twarzy
choroby nowotworowe
leczenie zakrzepowe
problemy z krążeniem krwi

Orientacyjna cena zabiegu

W zależności od obszaru zabiegowego koszt zabiegu może wahać się od 2000 do 8000 zł.
Obszary zabiegowe: twarz, owal, kurze łapki, powieki, szyja, dekolt, piersi, ramiona