Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Laserowe usuwanie brodawek

Laserowe usuwanie brodawek

Jak rozpoznać brodawkę?

Brodawka wirusowa (kurzajka), za której powstawanie na ciele jest odpowiedzialny wirus brodawczaka (wirus HPV). Laserowe usuwanie kurzajekObecność wirusa na ciele objawia się powstawaniem pojedynczych narośli skórnych w kolorze cielistym,w kolorze żółtym lub lekko brunatnym. Wirus brodawczaka jest szczególnie dokuczliwy dla osób, mających obniżony układ odpornościowy, ponieważ jedno ognisko zapalne wirusa ma tendencję do rozprzestrzeniania się na całej skórze.
W wyniku tego powstają liczne i bardzo nieestetyczne zmiany skórne. Zarażenie się wirusem brodawczaka może przebiegać całkowicie bez naszej wiedzy poprzez dotknięcie zarażonej powierzchni, kontakt z inną osobą dotkniętą chorobą, która może nie być nawet świadoma rozwoju zakażenia.

Inną odmianą brodawki jest brodawka łojotokowa, która o wiele częściej pojawia się u ludzi w średnim wieku niż u ludzi młodszych. Jest to niezłośliwa, nieestetyczna zmiana skórna, zwykle w kolorze brunatnym, o rogowaciejącej powierzchni, mająca tendencje do zahaczania się o wierzchnie odzienie, co może powodować niewielkie krwawienie. Brodawka łojotokowa może być mylnie postrzegana jako złośliwy nowotwór skóry – czerniak, dlatego też każdą niepokojącą zmianę skórną powinien zbadać lekarz specjalista zanim zdecydujemy się ją usunąć.

Usuwanie zmian skórnych laserem – wciąż najskuteczniejsze

Usuwanie brodawek laserem jest najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczną z metod pozbycia się tego dokuczliwego problemu. Do zabiegu jest wykorzystywane znieczulenie miejscowe, a zabieg jest wykonywany laserem medycznym CO2. Wykorzystanie medycznego lasera daje jak najlepsze rezultaty i największą skuteczność. Pod wpływem wiązki świetlnej lasera następuje doszczętne odparowanie zmiany chorobowej.
Więcej na temat zabiegu na stronie

 

Niepokoi Cię zmiana na skórze? Umów się na bezpłatną konsultację już dziś.

Serdecznie zapraszamy

Author Info

JCTL

Brak komentarzy

Comments are closed.