Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Przeszczep włosów – S.A.F.E.R.

Każdy z nas codziennie traci blisko 80 włosów. Jeśli w Twoim przypadku liczba ta jest większa, a w Twojej rodzinie są osoby, które cierpią na łysienie – to prawdopodobnie jest to łysienie androgeniczne, które jest w 90% przypadkach przyczyną poważnej utraty włosów. Jeśli pojawiają się u Ciebie zakola, a włosy na czubku głowy przerzedzają się, to zapewne jest to łysienie,  które możesz w skuteczny i bezpieczny sposób zatrzymać.

Oferowany przez Jeleniogórskie Centrum Terapii Laserowej zabieg S.A.F.E.R. – jest skierowany również do osób, które cierpią na lokalne przerzedzenie włosów, pozbawioną włosów bliznę na głowie lub w obrębie brwi.

Zabieg przeszczepu włosów

jest jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem na uzupełnienie ubytków włosów w miejscach, które uległy wyłysieniu lub znacznym przerzedzeniu. Przeszczep włosów polega na przeniesieniu zdrowych mieszków włosowych z okolic ciała, które nie uległy łysieniu w miejsca pozbawione owłosienia. Transplantacja włosów wykonywana jest w celu odtworzenia włosów w okolicach:

– głowy
– brwi
– wąsów
– brody
– klatki piersiowej
– okolicy łonowej
– blizn po operacyjnych
– poparzeniach
– po naświetleniach promieniami Roentgena

 

Innowacyjna metoda S.A.F.E.R.

Przeszczep włosów metodą saferW Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej mamy przyjemność zaoferować naszym Pacjentom usługę z zakresu przeszczepu włosów przy użyciu innowacyjnej metody, jakie daje urządzenie S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation).

S.A.F.E.R. został zaprojektowany przez francuską firmę Medicamat. Jest najnowocześniejszym urządzeniem na świecie, które umożliwia przeprowadzenie szybkiej i mało inwazyjnej transplantacji włosów.  W porównaniu do innych urządzeń służących do transplantacji włosów, S.A.F.E.R. nie uszkadza pobieranych cebulek włosowych i nie pozostawia blizn.  Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych przy miejscowym znieczuleniu. Po zabiegu nie jest wymagana hospitalizacja. Pacjent już następnego dnia po transplantacji włosów może wrócić do prowadzenia normalnego trybu życia.

Zanim zdecydujesz się na zabieg

należy umówić się na bezpłatną konsultację,. Podczas wizyty, lekarz oceni ogólny stan skóry miejsc, w których będzie przeprowadzony zabieg transplantacji oraz kondycję włosów. Pacjent powinien przekazać chirurgowi swoje oczekiwania dotyczące efektu zabiegu. Należy pamiętać, by poinformować lekarza o swoich dolegliwościach i wszystkich zażywanych lekach. Do 10 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z leków przeciwbólowych, przeciwzakrzepowych oraz przeciw zapalnych, które mogłyby spowodować zwiększone krwawienie podczas zabiegu. Ponadto przez okres 1 tygodnia należy ograniczyć do minimum spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania kwalifikujące:
– morfologia krwi
– układ krzepnięcia
– poziom glukozy we krwi na czczo
– badanie ogólne moczu
– Hbs Antygen
– Hcv Antygen
– HIV
– Inne badania zlecone przez lekarza

Jeśli wyniki badań są dobre i nie ma żadnych innych przeciwwskazań pacjent może umówić termin zabiegu. Tuż przed zabiegiem należy zgolić włosy zgodnie z zaleniem lekarza, a następnie je umyć włosy (w dniu operacji lub w nocy w dniu poprzednim).

Opis zabiegu

Zabieg metodą S.A.F.E.R. można podzielić na II fazy. W fazie pierwszej lekarz przygotowuje skórę głowy do ekstrakcji cebulek włosów, która jest wykonywana poprzez zasysanie przeszczepów bezpośrednio ze skóry głowy do specjalnego zbiorniczka. Włosy są pobierane z tyłu skóry głowy, gdzie są najmocniejsze i najszybciej odbudowują się po zabiegu. Następnie przeszczepy są przygotowywane przez zespół na sterylnych gazikach nasączonych solą fizjologiczną, aby nie obeschły w trakcie oczekiwania na dalszą część zabiegu. W dominującej większości przypadków jeden przeszczep zawiera po kilka cebulek włosów, co gwarantuje, że zaimplantowane włosy zostaną przyjęte przez skórę. W II fazie zabiegu przygotowane wcześniej grafty są implantowane w wybrane obszary skóry poprzez ich wprowadzenie za pomocą specjalnej iglicy mechanicznej, która zasysa, a następnie implantuje graft w skórę. W zależności od ilości przeszczepianych włosów zabieg wykorzystujący metodę S.A.F.E.R może trwać od 4 do 8 godzin czasu.

Poniżej można zobaczyć film poświęcony zabiegowi przeszczepu włosów wykonanemu metodą S.A.F.E.R.

 

Po zabiegu

Pacjent może przez kilka dni odczuwać lekkie swędzenie  i obrzęk miejsc, w których był wykonywany zabieg, a niekiedy uczucie drętwienia (do kilkunastu dni). Nie wolno po zabiegu pić kawy i alkoholu, a także palić papierosów. Zgodnie z zaleceniami należy nosić opatrunek ochronny w miejscu wykonania implantacji włosów, aby zapobiec wypadnięciu przeszczepionych cebulek. W celu wymiany opatrunku należy najpierw dobrze namoczyć gazę opatrunkową na skórze głowy, a następnie powoli zdjemować jej kolejne elementy. Przez okres około 2-3 tygodni należy ograniczyć aktywność fizyczną i unikać promieni słonecznych (nie wolno wystawiać skóry po przeszczepie włosów na słońce).

Promocja
Koszt przeszczepu jednego graftu: 11 zł , przy minimalnej liczbie przeszczepu 600 graftów.
Koszt jednego graftu poza promocją: 14 zł.