Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest terapią, mającą na celu redukcję tkanki tłuszczowej, która jest trudno usuwalna poprzez stosowanie tradycyjnych metod (ćwiczenia ruchowe, dieta).  Zastosowanie lipolizy jest wskazane, aby pomóc usunąć nagromadzony tłuszcz z m.in.:
z okolic pach
męskiej ginekomastii
podwójnego podbródka
karku
kolan
brzucha
bioder
Lipoliza iniekcyjna jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób, chcących poprawić jędrność i wygląd ciała oraz sposób na skuteczną redukcję cellulitu. W rezultacie wykonanego zabiegu można utracić w obwodzie miejsca, w którym chcemy zredukować tłuszcz o 4-5 cm.

Opis zabiegu

Zabieg polega na podaniu substancji bioaktywnej, które powodują rozpuszczanie się komórek tłuszczowych w obszarze, który ma zostać wymodelowany podczas zabiegu. Terapia jest przeprowadzana bardzo cienką igłą, a zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Następnie po dokonaniu iniekcji w modelowanym obszarze powstaje celowo wywołany lekki stan zapalny, w trakcie którego komórki tłuszczowe są rozbijane, po czym wchłaniane do krwioobiegu i wydalane z organizmu. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, a po jego zakończeniu pacjent może udać się do domu.

Po zabiegu

Niedługo po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęknięcie, które potwierdzają aktywność wstrzykniętej substancji. Może towarzyszyć im uczucie swędzenia oraz zwiększona wrażliwość na dotyk w obszarze podania zastrzyku. Dolegliwości te ustępują jednak w ciągu kilku dni i w razie konieczności mogą być regulowane lekami przeciwbólowymi oraz przeciwhistaminowymi. Aby uzyskać optymalne efekty w jak najszybszym czasie zalecane jest stosowanie drenażu limfatycznego w obszarze podania substancji, aby przyśpieszyć wydalanie rozpuszczonych komórek tłuszczowych

Aby uzyskać optymalne rezultaty terapii, należy ją powtórzy od 3 do 6 razy w 3-4 tygodniowych odstępach.

Orientacyjna cena zabiegu: 1 ampułka 200 zł. Maksymalnie podczas jednego zabiegu można zastosować 10 ampułek.